İşte yeni bir mevsim kapıda! Bir kaç ay sonraysa yepyeni bir yıla merhaba diyeceğiz. Bazı şeyler değişecek, bazılarıysa aynı kalacak. Değişecek şeylerin başındaysa elbette ki kıyafetlerimiz geliyor. Yazlıkları ve mevsimlik kıyafetleri bir kenara bırakıp; kalın, yünlü, sıcak mı sıcak kazaklara. ,kadife pantolonlara, içimizi ısıtacak eldiven ,şapka ve atkılara sarılacağız artık. Tiril tiril şifon gömlekler, efil efil elbiseler, hasır şapkalar, rahat sandaletler, retro güneş gözlükleri yok artık.

Ama çiçek ve yaprak desenli kıyafetleri bu kez kış sezonuna uyarlanmış biçimde görmemiz mümkün. Peki ya 2014-2015 Kış modasında bizleri neler bekliyor? Şöyle geniş bir yelpazede bir göz atacak olursak; Geçen yıllarda olduğu gibi bu yılda kar taneleriyle, geyikli figürleriyle, kışı hatırlatan simgeleri içeren örgü motirli sempatik kazaklar, bizi eskilere götüren vintage ve ekose desenli kıyafetler de mağaza raflarında müşterilerin beğenisine sunulmuş bile.

Kısa elbiseleri tamamlayan uzun çizmeler de sokak modasında görülmesi beklenenlerden. Yine önceki yıllardan gördüğümüz deri kombinli ürünleri de raflarda görebilmek mümkün. bu sezon da deri; gösterişli, rahat ve zarif giyinmeyi sevenlerin tercihi olmaya devam edeceği kanısındayım. Elbette ki monokrom desenlerde 2014-2015 kış modasının vazgeçilmezleri arasında. Bu soğuk kış günlerinde kaşe kabanlardan ziyade anorak kabanlar içimizi ısıtacağa benziyor. Ayrıca kısa sportif kabanların yanında dışarıdan görünümü daha çok bir hırkayı andıran üzerimize oturacak biçimde dar kesimli ve uzun kabanlarda görücüye çıkmış durumda. Ve gelelim kışın trend rengine!

Bu sezonun gözde rengi asker yeşili olacak gibi görünüyor. İşte 2014-2015 kış modasında trendlerin bunlar olması bekleniyor. Bakalım gelecek günlerde raflardaki hangi ürünler müşterilerinin ilgi odağı haline gelecek, hangi ürünler renkleri ve desenleriyle en çok insanların giyecekleri arasına girecek. Artık sokak modasında nelerin tutulacağını önümüzdeki günler belirleyecek.