Bütün bakımlı bayanların güzellik sırları arasında sadece ayakkabı, kıyafet, çanta, takı gibi aksesuarları kombinlemek ve onları uyumlu hale getirmek yoktur. Dış görünüşümüzü tamamlayan diğer önemli faktörde makyajdır. 2015 makyaj modası da farklı bir görüntüye sahip olmak isteyen kadınlara fazlasıyla cevap veriyor. 2015’in makyaj trendleri arasında yüzünüzde sanki makyaj yokmuş gibi görünen makyajlar moda. Yani kadınların favori makyaj stili olan doğal makyaj trendi bu yılda moda. Özellikle solgun bir cilt, pembe dudaklar ve şeftali tonlarının yanaklarda yoğunlaşması oldukça ön planda.

2014 yazında bıraktığımız kedigözü makyajları kadınlar arasında oldukça ilgi görmüştü.2015 yılında ise hafif far ile ışıltı verilmiş gözler dikkati çekiyor. Ayrıca çift kanatlı-kuyruklu gözler de yeni sezonun trendi. Üstelik bu çift kanatlı-kuyruklu göz modası ile gözleriniz daha iri ve dikkat çekici olacak.

Günlük hayatta da kullanımı oldukça rahat. Lila rengi farları da denemenizi ayrıca tavsiye ediyoruz. 2015 makyaj modasında yapışık ıslak kirpikler trendler arasında. Bu uygulama sizi hem seksi hem dramatik gösterecek. Ayrıca sadece yapışık ıslak kirpik trendini uygulayıp daha doğal bir görünüme sahip olabilirsiniz Daha çok hafif tercih edilen allıklar bu sezon daha belirgin. Makyajınızın sade olduğu zamanlarda belirgin allık oldukça uygun.

Pembe ve şeftali tonlarını denemeniz ayrıca tavsiyemiz. Bayanların dikkat çekmek için kullandığı kırmızı rujlarda bu sezon trendleri arasında. Aslında modacılar 2015 makyaj trendleri arasında transparan rujları tavsiye etmiyor ama genç kızların bundan vazgeçmeye niyeti yok ve bu yüzden trendler arasında olacak gibi görünüyor. Ayrıca kırmızı şarap rengi 2015 yılının en çekici ve en romantik rengi gibi olacağa benziyor. Hem göz makyajları bu sezon dramatik ve buğulu olduğunda transparan rujlar çok uyumlu hale geliyor. Siyah eyeliner bu sezon yerini renkli eyelinerlara bırakıyor. Elektrik mavisi ve pembe renklerle renkli bakışlara sahip olabilir, modaya ayak uydurabilirsiniz. Son olarak bu sezon tırnaklarda ışıltılara ya da renkli modellere yer yok. Daha çok pastel renklerinin üzerine çekilen düz çizgiler moda. Özellikle de nude rengin üzerine borda çizgiler muhteşem bir görünüm sağlıyor.