Her yıl düzenlenen moda konferansları, moda haftaları ve defilelerden gözlemlediğimiz kadarıyla bu yıl ki renk ve tasarım trendleri belli oldu. 2015 Moda Trendleri, bol renk ve bol desenli, alışılagelmişin dışında farklı çizgi ve tasarımları göreceğimiz bir sezonu bizlerle buluşturacak. Herkesi şaşırtacak bir sezon bizleri bekliyor.

Bu sezon renkleriyle ve yün, kürk detaylarıyla sıcacık geçecek. Vahşi görünümlü, minimal veya sıra dışı renklerle eksantrik kürkler dikkat çekici bir görünüm için yeni trendlerin arasında yerini alırken oversized kabanlar da gözdeliğini korumaya devam ediyor. Soğuk havalarda şıklığınıza şıklık katmak için battaniye görünümlü pançolar, bu yılki trendlerin başında yer alıyor. Geometrik şekiller ve etnik desenleriyle kıyafetinize hareket katacak. Kışın vazgeçilmezi triko ve yün; elbiselerle ve uzun kazaklarla karşımıza çıkıyor.

Kadife elbiseler, kabanlar ve tulumlar defilelerden inerek sokak modasında yerlerini alıyor. Dantelin romantik ve kadifenin feminen duruşu göz alıcı görünümü ile sezonun trendi maskülen takımlarla yarışacak. Uzun çizmeler, Kısa elbiseler, geniş yakalar bu sene bayanları 60’ların sokak modasına götürecek. Dönemsel esintilerin ve vintage ruhunun sokaklara yansıyacağı bu sezonda, neon, metalik ve ışıltılı kıyafetler de göz kamaştıracak. Bohem şıklığın sevilen detayı püskül, etek ve ceketlerde hayat buluyor. Deri, son yıllardaki yükselişine devam ederek yeni sezonda renkli halleriyle etek ve ceketlerden sonra gömlek ve pardösülerle dikkat çekiyor.

Soğuktan etkilenmeyen, şıklığına şıklık katmak isteyen bayanlar için transparan kıyafetler sezonun hit parçalarından olmayı bekliyor. Kışın sert ve dondurucu havasını, sezonun trendi pastel renkler yumuşatacak. Sezonun vazgeçilmez rengini deve tüyü tonları oluştururken pembeler, maviler ve sarıların en pastel tonları ve askeri renkler karşımıza çıkacak. Grinin her tonu yine sezonda hâkimiyetini koruyor. Vintage desenler, askeri desenler, hayvan motifleri ve leopar popülerliğini korurken monokrom desenlerin hipnotik etkisi sokakları etkisi altına alacak. Modası geçmeyen ekosenin ise pastel ve canlı tonlarını sokaklarda göreceğiz.

İlkbahar- Yaz sezonu ise sanat ve edebiyat alanında etkisini gördüğümüz avant pop akımının etkisi altında olacak. Parlak renkler, baskı ve desenleri sıklıkla göreceğiz. Sürrealist tasarımlar ve 3D baskılar bu akımla birlikte sokak modasının gözdeleri olacak. Geçtiğimiz sezonda olduğu gibi bu yıl da çiçek desenleri ve tropikal desenler ilkbahar- yaz sezonunda popülerliğini sürdürecek. Tek parça elbiseler sezonun vazgeçilmez parçalarından olacak. Okyanus mavisi, greyfurt turuncusu, safran renkleri, pastel sarı ve maviler, Haki yeşilin koyu ve parlak tonu olan şişe yeşilinin de sezonun vazgeçilmez renklerinden olması bekleniyor.