Uzaydan dünyamıza gelen bir uzaylı, boynundaki uzay gemisini çağıran çağrı cihazını dünyalıya çaldırır ve bu yüzden gezegenine dönemez bu durum onun için tam bir işkencedir. Artık dünyaya ayak uydurmak ve dünyalıların yaşantı şekillerini öğrenmek zorunda kalacaktır. O dünyayı öğrenmeye çalışırken , insanlar ona Peekay adını takarlar.

Çağrı cihazının kime sorduysa tanrı bilir demektedir. O da Tanrıdan yardım ister ama bir türlü tanrıyı göremez ve tanrı onun dileklerine cevap vermez. Bu durumda o da tanrıdan nasıl istekte bulunulacağını öğrenmek için çeşitli araştırmalar yapar ancak bu onun daha çok kafasının karışmasına sebep olacaktır. Zira herkes farklı şekilde tanrıya ibadet edip yalvarmaktadır. Oda bütün bu şekillerde Tanrıdan cihazını ona geri vermesini ister. O isteklerin birini yaparken tesadüfen uzay gemisi cihazını bulur ancak cihazın bulunduğu ve halk arasında çok itibar görerek halka tanrının kendisi ile konuştuğunu iddia ederek onları kandıran bu kişi cihazı vermek istememektedir. Söylemesine göre bu cihaz ona tanrı tarafından gönderilmiştir. Bunun üzerine Peekay, dünyalı bayan bir arkadaşı ile bu kişiye fikir savaşı açarlar. Onlar savaşmak için uğraşırken Peekay dünyalı bayana aşık olur fakat söyleyemez zira bayan bir başkasını sevmektedir. Nihayet savaşı kazanan Peekay cihazı alır ve geri dönmek üzere yola çıkar, gitmeden hemen önce Peekay’ın sevgisinden haberdar olan arkadaşı onu gitmek için durdurmaz ve Peekay sevdiği için fedakarlık yaparak bu dünyadan kendi gezegenine doğru yola çıkar.

Peekay, zevkle izlenecek ve içinde derin anlamlar barındıran bir hint filmi. Hintli oyuncuların arasında en çok beğenilenlerden olan Amir Khan, kendisinden beklenileni yapmış ve yine çok güzel ve kaliteli bir filmi izleyenlerin beğenisine sunmuş.