Avea’nın Emniyet Genel Müdürlüğü çalışan,emekli ve yakınlarına sunmuş olduğu Mega tarifesi şu an için aşağıdaki özellikleri ile rakip firmalar arasında karşılaştırma yapınca en ucuz tarife olma özelliğini taşıyor. Naçizane benimde baldızın polis memuru olması sebebi ile hem kendim hem de eşim avea mega tarifeye geçerek aylık telefon masraflarını minimuma indirdik.

Burada bence en önemli hatırlatma size referans olacak polis memurunun da avea mega tarifesi kullanması yoksa o polis memuru hangi tarifeye geçerse otomatikman sizde aynı tarifeye geçersiniz.

Bundan dolayı kesinlikle size referans olacak polis memurunun tarifesinin mega tarife olduğundan emin olun, emin olduktan sonra onu referans olarak gösterin. Zaten gerisi kolay, kısaca anlatayım size referans olacak polis memurunun 10 numaralı telefonunu 6008 e göndereceksiniz, o da onaylayınca mega tarifeye geçmiş olacaksınız.(Örneğin: 5555555501–>6008 Referansınız olan Emniyet Mensubu onaylayınca Mega Tarifeye ayda 35 tl’ye geçiyorsunuz, Sonra faturayı aylık 27 Tl’ye indirmek için faturanızı SOZ yazıp 5555’e göndereceksiniz. 1Yıllık taahhütle ayda 27 Tl ye Mega Tarifeli Oldunuz).

Bu arada söylemek gerekirse kontörlü hatlar avea mega tarifeden yararlanamıyor, mutlaka hattı faturalıya çevirmek gerekiyor. Bunun içinde Avea bayine gitmek şart!!

Eşimin hattı kontörlü idi bu şekilde hallettik…

Avea

Bu tarifede 1 yıllık taahhüt verirseniz aylık 27 Tl  vermezseniz aylık 35 Tl ücretlendirme mevcut.

SMS ile geçiş yapılabilmesi için MEGA TARIFE yazılarak 2010 veya 6363 kısa koduna ücretsiz SMS gönderilmesi gereklidir.

Emniyet Genel Müdürlüğü çalışanlarının ve referans oldukları yakınlarının faydalanabileceği tarife, paket ve cihaz kampanyalarından kimliğini ve statüsünü belgelemek kaydıyla EGM kadrosunda çalışan veya emekli olmuş personelPolis AkademisiPolis Koleji ve Polis Meslek Yüksek Okulu öğrencileri de faydalanabilmektedir.

Numara taşıma, yeni hat tesisi ve Avea, Taraftar, TTNET ve diğer işbirliği faturasız tarifelerinden geçiş yoluyla tarifelere kayıt olmak isteyen müşterilerimizin Avea bayilerine giderek nüfus cüzdanı, Emniyet Genel Müdürlüğü kimliği ve geçiş formu doldurmaları gerekmektedir. Emniyet Genel Müdürlüğü tarifelerinden geçiş yapmak isteyen müşteriler ise Avea bayileri, Avea Müşteri Hizmetleri ve yukarıda belirtilen kısa kodları kullanarak SMS aracılığıyla geçiş yapabilirler. Diğer faturalı Avea tarifelerinden geçiş yapabilmek için yine kurum kimliği ibrazı gerektiğinden Avea bayilerine başvurulmalıdır. Bir müşteri en fazla 3 kişiye referans olabilir. Aynı zamanda Emniyet Genel Müdürlüğü Tarifeleri’ne mensup müşteriler kendi adlarına 7 hat alabilirler.

Referans Sisteminden Faydalanmak İsteyenler

Yeni hat alacak aboneler için;

Önce Avea Bayi’sine giderek yeni bir hat alın ve referans başvuru formunu doldurun.

Hattınız Referans Tarifesi’nden açıldıktan sonra hemen Referans göstermek istediğiniz Avea kamu mega tarife hattı sahibinin cep telefonu numarasını 10 haneli olarak 6008’e SMS ile gönderin.
Örnek: 5551234567 –> 6008

Talebiniz, tarafımızdan kısa mesaj ile referans gösterilen kişiye bildirilir.

Hattınızın aktif hale gelmesini takip eden 7 gün içerisinde referans gösterdiğiniz kişinin SMS ile onay vermesini sağlayın.

Onay aldığınız anda hattınız referans gösterdiğiniz kişi ile aynı tarifeye taşınır.

Faturalı bireysel hattı olan aboneler için;

Referans göstermek istediğiniz Avea kamu mega tarife hattı sahibinin cep telefonu numarasını 10 haneli olarak 6008’e SMS ile gönderin.

Örnek: 5551234567 –> 6008

Talebiniz, tarafımızdan kısa mesaj ile referans gösterilen kişiye bildirilir.

Referans başvurunuzu takiben 7 gün içerisinde referans gösterdiğiniz kişinin SMS ile onay vermesini sağlayın.

Onay aldığınız anda hattınız referans gösterdiğiniz kişi ile aynı tarifeye taşınır.

Aynı zamanda SMS ile başvuru yerine Müşteri Hizmetleri veya Online İşlemler’den de referans başvurusunda bulunabilirsiniz.

Kullanmakta olduğu hatta taahhütü olan arkadaşlar SMS le geçemiyorlar Müşteri Hizmetlerini arayarak geçenler var.

Aynı Şekilde kullanmakta olduğunuz tarife kamu tarifesi ise SMS le geçiş olmuyor bireysel tarifelere geçip 30 gün beklenmeniz isteniyor fakat Müşteri hizmetleri arayıp zorda olsa geçenler var.

İşte Mega Tarifenin Özellikleri:

Tarife Bilgisi

Ayda sadece 27 TL’ye her yöne 1000 DK, grup içi 5400 DK, her yöne 1000 SMS ve 4 GB cepten internet keyfi!

Ücretlendirme

Kamu Mega Tarifesi
Taahhütlü Ücret* 27 TL
Taahhütsüz Ücret** 35 TL
Aylık Ücretsiz Yurtiçi Her Yöne Konuşma 1000 Dk
Aylık Ücretsiz Yurtiçi Grup İçi Konuşma*** 5400 Dk
Aylık Ücretsiz Yurtiçi Her Yöne SMS 1000 SMS
Aylık Ücretsiz Yurtiçi Cepten İnternet 4 GB
 Ücretsiz Konuşma Süresi Bitiminde Yurtiçi Her Yöne Konuşma  0,30 TL/DK
SMS  0,30 TL/SMS
MMS  0,99 TL/MMS
 Ücretsiz Cepten İnternet Kullanımı Bitiminde Yurtiçinde  0,00492 Krş/KB

 

(*)Tarifeye numara taşıma, yeni hat tesisi ve Avea, Taraftar, TTNET ve diğer işbirliği faturalı ve faturasız tarifelerinden geçiş yoluyla kaydolup 12 fatura dönemi boyunca Avea’nın faturalı tarifelerinde kalacaklarına dair taahhütte bulunan müşterilerimiz için 12 fatura dönemi boyunca geçerli fiyattır. 12 fatura döneminin bitiminden itibaren taahhütsüz aylık ücretler geçerli olacaktır.

(**)Tarifeye numara taşıma, yeni hat tesisi ve Avea, Taraftar, TTNET ve diğer işbirliği faturalı ve faturasız tarifelerinden geçiş yoluyla kaydolup taahhüt vermeyen müşterilerimiz için geçerli fiyattır.

(***)Tarife kapsamındaki grup içi konuşma süreleri, yurt içi olmak şartıyla  Emniyet Genel Müdürlüğü VPN1, Emniyet Genel Müdürlüğü_VPN2, Kamu Mini, Kamu Midi, Kamu Maksi ve Kamu Mega Tarifeleri yönlerine yapılacak aramaları kapsamaktadır.

  • Tarife değiştirmek isteyen müşteri Emniyet Genel Müdürlüğü tarifesinde ise kimlik ibrazına gerek olmaksızın SMS ve Müşteri Hizmetleri aracılığıyla tarife değişikliği yapılabilir, ancak diğer tarifelerdeki müşterilerin tarife değişiklikleri kimlik ibrazı sebebiyle bayilerimiz aracılığıyla yapılmaktadır.
  • SMS ile geçiş yapılabilmesi için MEGA TARIFE yazılarak 2010 veya 6363 kısa koduna ücretsiz SMS gönderilmesi gereklidir.
  • Emniyet Genel Müdürlüğü çalışanlarının ve referans oldukları yakınlarının faydalanabileceği tarife, paket ve cihaz kampanyalarından kimliğini ve statüsünü belgelemek kaydıyla EGM kadrosunda çalışan veya emekli olmuş personel, Polis Akademisi, Polis Koleji ve Polis Meslek Yüksek Okulu öğrencileri de faydalanabilmektedir.
  • Numara taşıma, yeni hat tesisi ve Avea, Taraftar, TTNET ve diğer işbirliği faturasız tarifelerinden geçiş yoluyla tarifelere kayıt olmak isteyen müşterilerimizin Avea bayilerine giderek nüfus cüzdanı, Emniyet Genel Müdürlüğü kimliği ve geçiş formu doldurmaları gerekmektedir. (Adlarına kayıtlı son 2 aya ait sabit faturalarını ibraz etmeleri gerekmemektedir.) Emniyet Genel Müdürlüğü tarifelerinden geçiş yapmak isteyen müşterilerimiz ise Avea bayileri, Avea Müşteri Hizmetleri ve yukarıda belirtilen kısa kodları kullanarak SMS aracılığıyla geçiş yapabilirler. Diğer faturalı Avea tarifelerinden geçiş yapabilmek için yine kurum kimliği ibrazı gerektiğinden Avea bayilerine başvurulmalıdır. Bir müşteri en fazla 3 kişiye referans olabilir. Aynı zamanda Emniyet Genel Müdürlüğü Tarifeleri’ne mensup müşteriler kendi adlarına 7 hat alabilirler. Referans detayları için Tıklayın