Murat Şeker’in yönetmenliğinde, Çakallarla Dans 2: Hastasıyız Dede filminin devam filmi olan çalışmanın senarist koltuğunda Murat Şeker ve Ali Tanrıverdi yer alıyor. Filmin başrollerinde de diğer filmlerden hatırladığımız oyuncular olan Şevket Çoruh, İlker Ayrık, Timur Acar ve Murat Akkoyunlu bulunuyor. Filmin oyuncu kadrosunda Derya Baykal, Derya Şensoy gibi ünlüler de yer alıyor. 94 dakika sürecek olan komedi türündeki film, 5 Aralık 2014 tarihinde izleyiciyle buluştu. Çakallarla Dans 3 Filmi, Çakallarla Dans 2: Hastasıyız Dede filminin kaldığı yerden devam etmiş. Filmin konusu ise şu şekilde: filmin kahramanları Gökhan, Hikmet, Necmi ve Servet hapishaneden koşullu olarak salınmışlar ve bu sebeple grup terapisine gitmeye başlamışlardır.

Bir gün Del Piero Hikmet vapurda Mihriban adında bir kadınla karşılaşmıştır. Ve o gün hayatının aşkını bulmuştur. Her şey bu noktadan sonra değişmeye başlamıştır. Çünkü Mihriban konuşma engeli olan bir kızdır. Ancak Mihriban’ın konuşma engeli aralarında bir bağ kurulmasına engel olamamıştır. Hikmet ile Mihriban’ın kelimeler olmadan kurdukları iletişimin sonucu Hikmet de ona deli divane aşık olmuştur. Hatta hayatında ilk tuttuğu el Mihriban’ın elidir. İkilinin arasında masum ve bir o kadar da güçlü bir aşk başlamıştır. Hikmet büyük bir aşkla bağlandığı Mihriban’la evlenmeyi her şeyden çok istemiştir fakat Mihriban’ın annesi Cemile Hanım’ın Hikmet’ten ölmeden önce gerçekleştirmesini istediği bir şey vardır o da kızının tekrar ona anne dediğini duymaktır. Hikmet de Cemile Hanım’ın dileğini kendine görev edinmiş, yerine getirebilmek için elinden ne geliyorsa yapmak için hazırlanmıştır.

Bu mücadelede onu yakın arkadaşları olan Gökhan, Necmi ve Servet yalnız bırakmayacaktır. Cemile’nin isteğini yerine getirmek için yapılması gereken cerrahi müdahale oldukça yüklü miktarda para gerektirmektedir. Ancak kahramanlarımızın bu amaçtan vazgeçmeye niyetleri yoktur. Bu uğurda yapacakları her türlü çakallığı ne pahasına olursa olsun kabul etmişlerdir çünkü bu sefer yaptıkları şeyler iyilik adına olacaktır. Ve hem Mihriban’ı hem Hikmet’i hem de bir anne olarak yavrusunun iyiliğinden başka şey istemeyen Cemile’yi mutlu edeceklerdir.