Cildiniz kışın yarattığı tahribattan nasibini aldı.Yazın yavaş yavaş gelmesiyle cildimizi de yaza hazırlamak için pek çok nedenimiz var. Güneşin kavurucu etkisi altın da sıcak havada da cildimiz oldukça etkilenmektedir .Özellikle güneşin zararlı ışınları sayesinde cildimizde görülen lekelenmeler pek çoğumuzu rahatsız eder. Kışın cildimizi korumak için nemlendiriciler oldukça işe yararlar.Yazın da cildimizi güneşten korumak için gereken önlemleri almalıyız. Bunun içinde yüksek faktörlü güneş kremleri kullanmakta fayda var. Eğer cildiniz hassasa dermatologların yaptığı tonik tedaviniz için uygun bir yöntem olabilir.15 günde yapmanız yeterli olacaktır.Evde de doğal malzemelerle yapabileceğiniz nemlendirici yapmanız mümkün.

 

 • Evde Kullanabileceğiniz Doğal Nemlendiriciler
  Maden suyu,
  limon,
  Gülsuyu,
  salatalık,
  yeşil çay.

Yapılışı;
3 şişe maden suyunu derince bir kaba koyun içine 1 imonu sıkıp kabuğunuda rendeleyin.Daha sonra yarımçay bardağı gül suyunuda ekleyin.onuda ekledkten sonra 1 poşet  önceden demlenmiş yeşil çayı yarım bardak rendelenmiş salatalığı ilave edip malzemeleri iyice karıştırın .Hazırladığınız karışımı akşamdan sabaha kadar dinlendirin.Bir tülbent yardımıyla posalarını süzerek çıkan öz suyu temiz püskürtme şişelerine koyarak yada bez yardımıyla yüzünüze sürebilir isrterseniz bu suyla yüzünüzü gün boyunca yıkayabilirsiniz. Cildinizin nemlendiğini göreceksiniz.
Alerjik bir reaksiyonunuz olabileceği için malzemeyi cildiniz de kullanmadan önce bileğinize  yada koltuk altı kısmınıza bir miktar sürün kaşıntı ve kızarıklık olursa kullanmayın.
Cildinize iyi bakın sağlıkla kalın.

Not: Kışın cildinizin kurumasını önlemek için gereken önlemler: ellerinizi soğuktan korumak için mutlaka eldiven takın,yüz el gibi vücudun açık olan bölgelerin mümkün olduğunca nemli kalmasını sağlamak için nemlendirici bakım losyonları kullanabilirsiniz.bol su için,meyve sebze tüketmek,dengeli beslenmek,kışında yüksek rakımlı bölgeler de güneşin etkili olmasından zararlarına maruz kalacağınız için önlemler almak,doğru ürünleri kullanmak cildiniz için faydalı olacaktır.