Geçenlerde Kadıköydeki Yazıcıoğlu İş Merkezini dolaşmaya gittim bir de baktım ki piyasada Çin işi replika telefonlar almış başını gitmiş, dükkanın birine girdim sordum bu telefonların alıcısı oluyor mu diye adam “Abi garibanın Ferrarisi bunlar” demez mi?

Ağzım açık kaldı yani fiyatlarına baktım Galaxy S4 ün çakmasını 250 Tl ye satıyorlar. Tutuluyor mu diye sorduğumda da ekmek peynir gibi satıyoruz dedi. Bunlaradaki genel sıkıntı nedir diye sorduğumda da genellikle imei nin kapandığını ama Çinlilerin bununda üstesinden gelerek Engineer Mod sayesinde bilgisayara bağlamadan telefon üzerinden girilecek eski bir kullanılmayan telefonun imei numarasını girdiğimizde telefonun kullanıma açıldığından bahsetti. Şimdi de ben sizle Replika telefonlarda Engineer mod nasıl Kurulur ve yeni İmei Numarasını bu telefonlara nasıl gireceğiz hakkında bilgilendirme yapacağım.

Öncelikle Eğer replika bir telefon kullanıyorsanız genellikle içine Engineer Modu yüklüyorlar. Yüklü olup olmadığını aşağıdaki şu modellerde arama ekranına aşağıdaki kodları girdiğinizde Engineer Mod Açılıyorsa telefona Yükliü gelmiştir.

Replika s3 mini imei Değiştirme Kodu:*#112#* veya *#111#*
Replika S3 iMEİ değiştirme Kodu:*#*#3646633#*#*
Replika S4 imei değiştirme kodu: *#*#889988#*#*
Replika İphone 4s ve İPHONE 5 imei Değiştirme kodu:*#8002#

Eğer Yüklü ise aşağıdaki resimdeki gibi açılır

Evet Gelelim Eğer Yüklü Değilse Bunu da Halletmek Çocuk Oyuncağı

GOOGLE PLAYDAN BURAYI TIKLAYIP İNDİREBİLİRSİNİZ.

Evet Engineer Mod Yüklendiğine göre Yapılacak İşlemleri sıralıyorum, gözlerinizi dört açmanız ve buradaki tavsiyelerime azami dikkat etmeniz önemle duyurulur. Not: Kesinlikle kullanılan bir telefonun imeini girmeyin aksi halde 2 telefonda kullanılamaz duruma gelir, gidin piyasadan 20-30 tl lik eski uyduruk ama çalışan bir telefon bulun imei numarasını bir yere yazın ve telefonun imei numarasını alınca kapatıp pilini çıkarın!

YAPILACAK İŞLEMLER:

Enginer Mod açılınca GPRS‘e giriyoruz ve oradaki İMEİ Numarasını Silip yeni bir imei numarası giriyoruz. Ardından Write İMEİ Düğmesine basıyoruz.  Çıkan menüden Okey diyoruz ve en son olarak Send Data ya basıp telefonu yeniden başlatıyoruz. Hepsi bu kadar artık sorunsuzca yeni imei numaranızı kullanabilirsiniz. Bu saaten sonrada o eski imei aldığınız telefonu açmayın zira açtığınız takdirde nu telefon birden bloke olacaktır. Tavsiyem bir çekiç alıp kırıp parçalayıp çöpe atın.  🙂

Bir replika telefon örneği

Bu da başka örnek