Clash of Clans’ta fazla ganimet buluyorsunuz ancak inşaatcınız dolu olduğu için ganimetinizi kullanamıyor musunuz? O zaman inşaatçı alın. Nasıl mı? Çok basit.

Bildiğiniz gibi inşaatçılar yeşil taşla veya başka bir deyişle “gem” ile satın alınır. Bu yeşil taşları gerçek para ile satın alabilirsiniz. Oyunun arayüzünden Dükkan – Hazine – İstediğiniz Yeşil Taş Paketi yollarını takip ederek yeşil taş satın alabilirsiniz. Ancak param yok, oyuna para yatırmam, ailem izin vermez gibi bahaneler içinde oyun bir kolaylık sağlamış.

Oyuna 500 yeşiltaş ile başlıyorsunuz. 1 adet inşaatcınız oluyor. 250 gem ile 2.sini alıyorsunuz. Eğer hiç harcamaz ve bekleme sürelerini beklerseniz 250 yeşil taş ile oyuna tam olarak başlamış olursunuz. Benim tavsiyem 4. inşaatçıya kadar hiç yeşiltaş harcamayın. Köy binası 7. Seviyede iken inşaatçı size çok lazım olacak. 8. Seviye köy binanız olduğunda ise 5. İnşaatcı size çok gerecek. Eğer köy binası 7. Seviye iken 5. İnşaatcının istediği 2000 yeşil taşın 1000 tanesini biriktirirseniz köy binanız 8. seviyeye ulaştığında da 1000 yeşil taş toplayabilirsiniz. 9. Ve 10. Seviye Köy binasında 5 inşaatcıyı doldurmanız işinize yarayacaktır. 5 inşaatcıyı da satın aldıktan sonra gönül rahatlığıyla yeşil taş harcayabilirsiniz.

Yeşil taş kazanmak için köyünüzde bulunan engelleri kaldırın. Bu engeller köyünüze 8 saatte bir tane gelir ve köyünüzde en fazla 40 adet engel bulunur. Her engel kaldırdığınız XP ve Yeşil Taş kazanırsınız bazen yeşil taş çıkmayabilir. 0-6 arası yeşil taş toplayacağınız bu engellerin altın ile kaldırılan taş engelleri kaldırıldıktan sonra köyünüze tekrar gelmez.

Oyunda bulunan görevleri yaparakta hem XP hemde yeşil taş kazanabilirsiniz. 500 yeşil taş biriktirir biriktirmez 3. İnşaatcıyı alın. Kupanızı 1250 yapıp 450 yeşil taş kazanın ve 550 yeşiltaş biriktirip 4. İnşaatçınızı köyünüze dahil edin.

5 inşaatcıyı almanın kısa yolu, hep yeşil taş biriktirmek ve hiç harcamamak.