Yıllarca hayalini kurduğunuz, beklediğiniz o gün geldi çattı. Tüm hazırlıklar yapıldı, organizasyon tamam peki ya siz? Her kadın düğününde bir prenses gibi görünmek ister, işin sırrı ise kusursuz makyajda gizli. Eğer makyaj için profesyonel ellere başvurma gibi bir şansınız yoksa üzülmeyin, mükemmel bir düğün makyajı nasıl yapılır hemen anlatalım. Öncelikle pürüzsüz bir tene sahip olmalısınız. Bunun için işe cildinizi temizleyip nemlendirmekle başlamalısınız.

Ardından ten renginize uygun bir fondöteni makyaj paletinize ya da elinizin dış kısmına dökün, orta boy bir fırça yardımıyla cildinize yuvarlak hareketlerle uygulayın. Buradaki püf noktasıysa fondöteni boynunuza ve dekoltenize de uygulamayı unutmamak. Uygulamayı bitirdikten sonra elmacık kemiklerinize şeftali tonlarında bir allık uygulayın. Allık fırçasını yeniden allığınıza sürmeden üzerinde kalanı burnunuzun üstüne dikey bir şekilde, alnınıza ve çenenize de sürün. Gözleriniz için, ten renginize uygun bir kapatıcı kullanın. Gözaltlarınıza ve göz kapaklarınıza kaş bitimine kadar yüzük parmaklarınızı kullanarak yumuşak hareketlerle kapatıcınızı uygulayın.

Göz kapaklarınıza taban olarak ten renginize yakın bir far sürün, ardından şeftali tonlarında bir farı göz kapaklarınıza uygulayın. Açık tonda bir farı dar açılı bir fırça yardımıyla göz pınarlarınıza sürün, bu bakışlarınıza aydınlık katacaktır. Eğer bu ışıltıyı gözpınarlarınızdan alt kirpikleriniz buyunca hafifçe uzatırsanız gözleriniz olduğundan daha iri görünecektir. Ayrıca bu tonu kaşlarınızın hemen altına da uygulamak, kaşlarınızın daha kalkık görünmesini sağlayacaktır. Siyah ya da göz renginize göre lacivert bir göz kalemini alt kirpiklerinize uygulayarak derinlik katabilirsiniz. Eğer göz kaleminizi, gözlerinizin ortasından sonuna kadar yani yalnızca yarısına sürerseniz, gözlerinizi olduğundan daha iri gösterebilirsiniz. Sıvı eyeliner ile kirpik diplerinize ince bir hat çizerek bakışlarınızı olağanüstü bir hale getirebilirsiniz. Hacim veren bir maskarayla göz makyajınızı tamamlayın. Şeftali tonlarındaki romantik gelin makyajınızı pembe ve somon rengi arası kalıcı bir ruj sürerek tamamlayabilirsiniz.

Eğer ince dudaklarınız varsa daha koyu renk bir ruj kullanabilir ve dudak kalemiyle dudaklarınızı belirginleştirebilirsiniz. Bir püf noktası daha, dudaklarınız için düğünden önceki üç günden başlayarak dudak nemlendiricisi kullanırsanız, olası çatlamaları önlemiş ve kusursuz dudaklara sahip olmuş olacaksınız. Sade ve göz alıcı bir makyajla gecenin prensesi olarak artık hazırsınız.