Evlerimiz hayatımızın en önemli ve vazgeçilmez çatısıdır. Evlerimizin de en önemli unsurlarından biri şüphesiz dekorasyondur. Sevdiklerimizle, ailemizle daha da güzelleşen evlerimiz için şık, rahat ve kullanışlı eşyalara sahip olmayı hepimiz isteriz. Artık portatif eşyaların hayatımıza girmesiyle birlikte işler kolaylaşmaya zaman artmaya başladı. Bundan sonra sıkışık, yer kaplayan eşyalara elveda diyoruz. Evimizi rahatlıkla şekillendirebiliyoruz.

Yeni dekorasyonlarla evinizde boşluk içinizde hoşluk, ferahlık olsun. Yaşayan bir ev ortaya çıkarmak için hiçbir ayrıntıyı ve eksikliği göz ardı etmiyoruz. Her evin bir ruhu ve enerjisi vardır. Önemli olan doğru ruhu ve enerjiyi ortaya çıkartmak ona uygun giydirmek gerekir. Tam da bu noktada ev döşeme fikirleri devreye giriyor. En önemli yaşam alanımızın bize daha da keyif vermesi için doğru dekorasyonu yapmak gerekir. Bunun için klasiklerden çıkıp farklılıklardan korkmamak lazım. Peki evin ruhunu nasıl ortaya çıkarabiliriz, nasıl fikirlere sahip olabiliriz?

Aydınlatmalar evin ruhunu ortaya çıkaran aksesuarlardır. Zaman zaman ışığın az olmasından ya da çok olup göz almasından şikâyetçi olabiliyoruz. Bu gibi sorunların çıkmaması için aydınlatmalara hassasiyet göstermeliyiz. Avizeleri seçerken tavan yüksekliğine ve alçaklığına ayrıca dikkat etmeliyiz. Gece romantizmi yaşatan loş lambaderler sabah ışığıyla şık aksesuara dönüşebilir. Kalabalık bir misafir grubunuzda kullanacağınız beyaz ışıklar ise daha canlı ortama sahip olmanızı sağlar. Doğa tutkunu biri misiniz? Evinizde kullanacağınız taş desenler ve yeşil tonlar hatta kullanacağınız birkaç canlı çiçek, ahşap sehpalar size doğa içinde ev rahatlığını sunabilir.

Havaların soğuduğu bu günlerde yapacağınız birkaç renk değişikliği sayesinde sımsıcak bir ortam oluşturabilirsiniz. Bordolu kahveli minderler bu havayı yakalamanızda yardımcı olacaktır. Evin neşe kaynağı çocuklar ama bizi zorlayan odaları. Konu çocuklar olunca iki kere düşünürüz. Onlar için en doğru kararları almak isteriz. Çocuklarımıza hem eğlenceli hem de geniş yaşam alanları için fonksiyonel eşyalar tercih edilebilir. Hayal dünyalarının gelişmesine destek olmak için çılgın renkleri kullanmakta fayda var. Silinebilir boya kullanılarak onlar için özgürlük duvarı oluşturulabilir. İstediği boya kalemiyle istediği resimleri yapması kendisini daha rahat ve özgür hissettirecektir.3D nevresim takımlarıyla ilgi çekebilir onları şaşırtabilirsiniz. Sivri uçlu mobilyalar yerine oval mobilyaları tercih ederek olası durumları hafif atlatabilirsiniz. Hayatını güzelleştirmek çevreni güzelleştirmekten geçer. Yeni dizayn yeni ev, yeni bir hayat aslında. Değişim yeni fikirlerle karşınızda. Evine değer zevkine kulak ver.