Bu ara Arkadaşlarımın Facebook hesaplarının çoğundan

  • Arkadaşlar videoyu izler misiniz ? yarışmaya katıldım benim için çok önemli…
  • Arkadaşlar Özel Videomu İzler misiniz Lütfen Sizler için Yaptım Teşekkürler Şimdiden
  • Arkadaşlar slayt videomu izler misiniz?
  • Arkadaşlar yeteneksizsinize katıldım….

Gibisinden davetler gelmekte, benden tavsiye sakın sazan.avi lik yapıp bu videoları açmayın. Peki açarsam ne olur diye soranlara diyeceğim tek laf Bunlar Facebook hesabına Adobe Flash Playersds virüsü bulaştırıyor.

Siz Video izlemek için tıkladığınızda profesyonelce hazırlanmış Adobe Flash Player iniz güncel değil uyarısı ile karşılaşıyorsunuz ve kanıp güncellesin diye tıkladığınız an geçmiş olsun…

Bilgisayarınıza bu virüsü başarıyla bulaştırdınız, muhtemelen bu yazımı okuduğunuza göre Google a “Facebook Arkadaşlar Videoyu İzler Misiniz Virüsü Nasıl Temizlenir?” sorusunu yazdınız demek ki sizin hesabınıza da bu virüs bulaşmış …

Neyse doğru adrestesiniz 5 dk da sizi bu sıkıntıdan kurtaracağım ama baştan söyliyeyim yapamazsanız sorumluluk kabul etmem.

Not Şimdilik Chrome dan virüsü temizlemeyi anlatıyorum ilerki günlerde değer browserları da anlatacağım(konunun tutmasına göre)

1.YÖNTEM

  • Başlat > Çalıştır’a girin
  • Buraya “regedit” yazın
  • Açılan kayıt defterinde HKEY_LOCAL_MACHİNE-SOFTWARE > Policies > Google > Chrome > yolunu takip ediyorsunuz.
  • Buradaki “eagmciolnojfofmggkffclbonhleeank” gibi karmaşık harflerden oluşan satırların hepsini siliyorsunuz.
  • Bilgisayarı kapatıp açtıktan sonra büyük ihtimal sorununuz düzelmiş olacak.

2.YÖNTEM

C:\Documents and Settings\KULLANICI ADINIZ\Local Settings\Application Data\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions (Win 7 için C:\Users\Bilgisayar\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions) yoluna gidin.

Buradaki Extensions klasörünün içerisindeki dosyalar Chrome’a eklediğiniz eklentileri belirtir. Yani oradaki dosyalar reklam engelleyicisi Ad Block da olabilir, Chrome’a eklediğiniz bir tema da.

Tavsiyemiz Chrome’yi kapatın. Extensions klasörü içerisindeki dosyaları masaüstünde yedekleyin. Yani oradaki dosyaları kopyalayıp masaüstünde bir klasöre yapıştırın. (Yedeğini alın) Daha sonra bu klasör içerisindeki “sfasfadsxax” isimli klasörleri silin. Daha sonra bakın bakalım Chrome’den sorun düzelmiş mi.

Umarım sorunu çözmüşüzdür……….

Yorumlar bekleniyor