FAR CRY 4 Ubisoft Montreal tarafından geliştirilmiş, Ubisoft tarafından ise yayımcılığı yapılmış olan bir video oyunudur. Yüksek derecedeki grafik kalitesi ve oyun sevenleri egzotik yerlere taşıyan yapısıyla dikkat çekmektedir. Tüm serilerde büyük başarılar yakalamış olan oyun macera ve aksiyonu bir arada barındıran, Windows işletim sistemine sahip bilgisayarlar için geliştirilmiştir.

FAR CRY 4 OYUNUNUN KONUSU

Far Cry 4 Oyunu Himalayalar’da bulunan Kyrat adında hayali bir ülkede, kendisini kral ilan etmiş otoriter bir adama karşı verilen mücadeleyi konu alıyor. Ajay Ghale, annesinin son isteğini yerine getirmek için Kyrat’a gider ve burada kendisini, diktatör Pagam Min’in baskıcı yönetimine karşı verilen sivil savaşın tam içinde bulur.

OYUNU OYNARKEN;

*Kyrat; leoparlar, siyah kartallar, vahşi bal porsukları gibi yırtıcı hayvanlarla dopdolu. Kaynak avına çıktığınız zaman hayvanlarında sizi avlayabileceğini unutmayın.

*Yeni helikopterinizle düşmanları yukarıdan gözlemleyin, sonra da kanatlı giysinizle aşağıya inin. Altı tonluk filin sırtına çıkın ve filin kuvvetini düşmanınız üzerinde kullanın.

*Her zaman doğru silahı seçin.

*Her yolculuğa yalnız çıkmayın. FAR CRY 4 ikinci bir oyuncunun oyuna dilediği zaman girip çıkmasını sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Artık Kyrat’ın canlı dünyasını arkadaşınızla birlikte keşfedebilirsiniz.

*Arenada hayatta kalmak ve şöhret kazanmak için dövüş yeteneklerinizi gösterin. Sizi destekleyip tezahürat yapan kalabalığın saygısını kazanın ve tek bir yarışmacı hayatta kalana dek hem düşmanlarınıza hem de vahşi hayvanlara karşı hayatta kalma isteğinizi kanıtlayın.

*İster Golden Path isyanının donanımlı askeri olarak, ister doğanın ölümcül gücünü kullanan kadim Kalinag kabilesinden bir üye olarak oyunu oynayabilirsiniz.

*Her zaman tehlikenin ve bilinmezliğin arttığı oyunda dolaşacaksınız ve keşfedeceksiniz. Vereceğiniz kararlar önemli olacak. Her bir saniye sizi farklı dünyalara götürecek.

FAR CRY 4’ÜN SİSTEM GEREKSİNİMLERİ:

Far Cry 4 için bilgisayarınızda 30 GB boş alan ayırmanız gerekmektedir. Ayrıca işletim sistemlerinde 32 bit kullanan kullanıcıların  64 bit’e geçmeleri gerekmektedir. Çünkü oyun 64 bit işletim sistemini mecburi kılmaktadır. Bunun dışında Direct X sürümünü de 11’e yükseltmelidirler.

Başarılı bir yapım olan Far Cry 3’ten sonra beklentileri fazlasıyla yükselten serinin dördüncü oyunu Far Cry 4’ün 20 Kasım’da PC, PlayStation 4,Xbox 360 ve Xbox 10’a yönelik olarak satışa sunulacaktır.