1-) FIFA 2014 Ekran boyutu sorunu

Oyununuzun kurulu olduğu dizinden Game-fifasetup klasörüne girin. Altta çıkacak dosyalardan “fifaconfig”i bulup çalıştırın. Çalıştırdıktan sonra Settings seçeneğini seçip, Resolution değerlerini istediğiniz şekilde ayarladıktan sonra hemen altında bulunan Full Screen seçeneğini işaretleyip kaydedin. Daha sonra yine aynı dizin içerisindeki, fifasetup_default dosyasını notepad’de açarak, daha önceden belirlediğiniz Resolution değerlerinin aynısını RESOLUTIONWIDTH ve RESOLUTIONHEIGHT’a uygulayın.

2-) FIFA 2014 Ekran titremesi sorunu

Eğer oyununuzun maç ekranı hafif hafif sallanıyor, küçük kasmalar yaratıyorsa şu adımları izlemenizi tavsiye ediyorum.
NVIDIA denetim masasına girin. ‘3D ayarları’ kısmında ki, ‘3D ayarlarının yönetilmesi’ adında ki panelden, ‘Program Ayarları’ tercihinden FIFA 2014’ü seçerek ayarlarınızı özelleştirmeniz size çok büyük yarar sağlayacaktır. Gerekli çalışma prensiplerini Yüksek Performans olarak seçerseniz, ekran kartınız oyuna daha fazla öncelik verecek, kasma sorununuza çözüm olabilecektir. Doku Süzme – Kalite’yi Yüksek Performans yapın !

3-) FIFA 2014 Sembolü geldikten sonra oyundan atma sorunu

Belgelerim’e girin ve FIFA 13 klasörünü açın. fifasetup dosyasını not defterinde açın ve ‘aspect ratio’ değerini 1′den 1.33336 ya çıkartın. Eğer bu yaptığınızdan bir sonuç alamazsanız şunu öneririm.

C:\ ‘ ye Belgelerim adında yeni bir klasör oluşturun.
Daha sonra Windows 7 kullanıcılarının profil klasöründeki Belgelerim klasörünü bulun.
Burada bulunan “Belgelerim” klasörünün üzerinde sağa tıklayıp, “Özellikler” deyin.
Özellikler menüsünden üstteki butonlardan “Konum” butonuna tıklayın.
Gelen ekrandan “Taşı” butonuna tiklayin ve gelen ekranda daha önceden “C:\” de oluşturduğunuz Belgelerim” klasörünü seçin ve “Klasörü Seç” seçeneğini iki defa üst üste seçin.
Son olarak “Uygula -> Tamam” deyin.

4-) Oyunun exe’sine tıklandıktan sonra tepki alamama hatası

Başlat ekranına ” cmd ” kodunu yazıyor, sağ tıklayıp ” Yönetici olarak çalıştır ” diyoruz.
Ardından dos ekranı karşımıza geliyor. Gelen ekrana ” bcdedit.exe /set {current} nx AlwaysOff ” kodunu yazıyoruz. ( Tırnak işaretleri hariç, bcedit kodu öncesindeki boşluk karakteri de olacaktır.)
Ardından Enter yapıyor ve ” İşlem başarı ile tamamlandı. ” mesajını görüyoruz. Ardından oyunun en son crackını uygulayıp, oyuna giriyoruz.

5-) FIFA 2014 Kasma sorunu çözümü

Windows Olay Günlüğü’nü kaldırın !

FIFA 2014’ünüzün doğru bir biçimde, sorunsuz, donmasız ve titremesiz çalışması için yapmanız gerekenlerden bir tanesi “Windows Olay Günlükleri’ni devre dışı bırakmak olacaktır. Bu size çok daha kaliteli bir oyun hizmeti sunacaktır.

Peki nedir bu Windows Olay Günlükleri ?

Bu sorunuzun cevabını daha önce “Windows Olay Günlükleri nedir, ne işe yarar ?” isimli yazımda yazmıştım. Dilerseniz okuyup bilgi sahibi olabilirsiniz.

Windows Olay Günlükleri nasıl kaldırılır ?

Windows Olay Günlüklerini kaldırmak aslında çok basit bir olaydır. Eğer Win7 kullanıyorsanız “Başlat->Msconfig->Hizmetler” yolunu izleyebilir, Windows Olay Günlükleri’nin yanındaki işareti inaktif hale getirerek işleminizi sonlandırabilirsiniz.

6-) Crack hatasından kaynaklanan sorunlar
Fifa 2014’ünüzün doğru bir biçimde çalışmamasına sebep olan bir diğer etken, hatalı crack kullanılmasıdır. Crack yapımcılarının başında gelen SKIDROW yayınladıkları crack’larda hata olduğu belirterek yenisini yayınladı. Şimdi madde madde hatalı crack kullanmanızın sebep oldukları sorunları yazacağım.
*) Kırmızı kart sorunu
Maç esnasında en küçük bir müdahalede kırmızı kart görmek.
*) Aşırı büyük futbol topu
*) Giris esnasında çalışmayı durdurdu hatası
7-) Manager / Kariyer modunda oyundan atma

Sorununuzun temel nedeni Ea sports’un oyun portalı olan Origin’den kaynaklanıyor. Origin, girişinde hata vererek sizin oyunu oynamanıza engel oluyor. Bu sorunu gidermek için Origin’in en son sürümünü indirip bilgisayarınıza kurmalı, aynı zamanda yeni sürüm için yeni bir üyelik almalısınız. Bu işlemi yaptıktan sonra keyifle oyununuzu oynayabilirsiniz…

 

Kaynak http://gkhanozturk.blogspot.com/2013/10/fifa-2014-butun-sorunlar-ve-cozumleri.html