Android cihazınızın hakkını vermeniz için size 7 adet önerim olacak bu 7 önerideki programları kullanmanız bence hayatınızı biraz daha kolaylaştıracak.

1. Önerim

Cihazınızı barkod okuyucu olarak kullanarak kolayca fiyat araştırması yapabilirsiniz. Diyelim ki bir cihaz alacaksınız bu cihazın fiyatını amazon.com dan kolayca öğrenebilirsiniz. Yapacağınız sadece aşağıdaki linke tıklayıp cihazınıza programı yüklemek ve yüklenen program sayesinde kolayca ürün arkasındaki barkodu taratıp fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz.

Bu linkten Price Check by Amazon app indirebilirsiniz.

 

 

2.Önerim

 

Google Translate uygulaması sayesinde yabancı dilleri kolayca Türkçe’ye çevirebilirsiniz. Google artık sadece yazıları değil resimleri de kendi dilimize çevirebiliyor ve bu da bize müthiş imkanlar sağllıyor.

 

  1. Önerim

 

Pinpoint uygulamaları sayesinde navigasyonunuz açık olması halinde hiç bilmediğiniz bir ülkede kolayca en güzel mekanları, tarihi yerleri, en güzel restoranları kolayca bulabililirsiniz. Tabi bunları yapmadan mutlaka bir internet tarifenizi gözden geçirmenizi tavsiye ederim zira ağır bir fatura ödeyebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

4.Önerim

 

Görüntülü arama devrimi, Google yeni teknoloji servisini açtı. Bu sayede örneğin eski bir afişin resmini çekip film hakkında tüm detaylara ulaşabiliyoruz.

Aşağıdaki linke tıklayıp bu muhteşem programı indirebilirsiniz.

Google Goggles indirmek için yazı üzerine tıklayın.

 

  1. Önerim

 

Cihazınızı Tarayıcı(Scanner) olarak kullanın. Aşağıdaki uygulamalar sayesinde Android cihazınız tarayıcı olsun. Ve kolayca belgeleri dijital ortama aktarın.

İndirmek İçin Tıkla

6. Önerim

 

Cihazınızı QR tarayıcı olarak kullanın. Artık çoğu firma reklam panolarında koca koca QR kodlarını kullanıyor. Bunun için QR kod tarama uygulamalarını cihazımıza yüklemek şart oldu. Bu sayede kodları taratıp kolayca kodun bizi yönlendireceği adreslere gidebiliyoruz.

QR kodu nasıl oluşturulur ile ilgili bir makale yazmıştım, site içinde aratıp bulabilirsiniz

Programı aşağıdaki linkten indirebilirsinix.

Google Goggles veya Barcode Scanner indirmek için yazı üzerine tıklamanız yeterli.

 

  1. Önerim

 

Cihazınızı gizli kamera olarak kullanmak. Aşağıdaki programlar sayesinde android cihazınızı gizli kamera olarak kullanabilirsiniz.

IP Webcam Ücretsiz

SECuRET SpyCam ($4.50)