Öncelikle Godaddy’e üye olmalısınız. Sağ yukarıdaki bölümden Create Account seçeneğini tıklayarak üye olunuz. Resimli olarak anlatsana diyorsanız eğer; arkadaşlar bence Godaddy e hiç bulaşmayın daha kayıt olamıyorsanız site yönetimini İngilizce olarak hiç yapamazsınız Türk firmalardan alan adı ve hosting hizmeti almanız sizin yararınıza olacaktır, ama azıcık İngilizcesi olanlara anlatayım;

Öncelikle yeni alan adı alayım

1,99 $ a alma kodumuz neydi? iap199

Önce bu kodu kullanmadan fiyata bakalım, sitemizin ismi “sallasallavurduvara.com” olsun 🙂

Anasayfada yer alan Find Domaine yazalım domain ismimizi ve aratalım, gördüğünüz gibi 12,99$ olarak karşımıza uygun olduğu karşımıza çıktı. Add düğmesine basıp ekliyoruz.

Godaddy'den domain alma

Godaddy’den domain alma

Sonrasında domain only i işaretleyip Hemen Sağ Üstünde Bulunan Continue To Checkout Düğmesine Basıyoruz.

Bundan sonraki aşamada hosting isteyip istemediğimizi soruyor, ben şimdilik istemediğim için Nop Thanks i seçip işleme devam ediyorum.

Domain Nasıl Alınır?

Domain Nasıl Alınır?

Evet No Thanks i de tıkladıktan sonra karşımıza aşağıdaki sayfa açılıyor, ve fiyata dikkat ediniz. Vergiler ıvır zıvır dahil fiyat bize 13,17 $ a gelmiş gibi duruyor ama heyecanlanmayın şimdi bu fiyatı rahmetli electromarket in dediği gibi “Kırıcaz Kırıcaz Gene Kırıcaz”

Peki İndirimi NAsıl Yapacağız?

Peki İndirimi Nasıl Yapacağız?

Evet sayfanın altına doğru gelince Have a Promo Code yazısını bulalım ve oraya makale başında vermiş olduğum iap199 kodunu yapıştıralım. Birde fiyata bakalım. 2,17 $.

2 $ a com uzantı satın alıyorsunuz

2 $ a com uzantı satın alıyorsunuz

Evet yanlış görmüyorsunuz 13,17 $ dan TAM 2,17 $ a düştü. Daha ne olsun nasilyapalim.com yine insanlık faydasına bir bilgiyi daha sizlere sundu. Bir teşekkürü çok görmeyin LÜTFEN. Türk domain firmaları 20 Tl’den satsın bakalım. Uaynık olmakta fayda var yoksa kazık atan çok olur valla.