Eğer Google Play’de işlem yaparken yüksek risk taşıdığından işlem iptal edildi 30 dakika sonra tekrar deneyiniz uyarısı alıyorsanız muhtemelen önceden girdiğiniz kredi kartınızla ilgili bir sorundan dolayı bu sorunla karşılaşıyorsunuzdur. Yapmanız gereken yeni bir kredi kartı tanımlayarak Google Play’ı kullanmak ama bazende Google dan kaynaklanan bir hatadan dolayıda bu hata ile karşılaşıyoruz. Google foruma baktığımda sadece bu sorundan dolayı 52 yanıt yazılmış.

Şimdi biraz uzunca ne yapmamız gerektiğini anlatmaya çalışayım, öncelikle https://wallet.google.com adresine giderek adresimizi güncellememiz lazım, Sol tarafta bulunan Adress Book–> New Adress i tıklayarak yeni adresimizi tanımlıyoruz. Adresi girdikten sonra ise yine sol menüden Payment Methods–> New Card diyerek yeni kar bilgilerimizi yazdıktan sonra Yeni Kartımızı Set as default diyerek varsayılan olarak seçeceğiz.

google wallet kredi kartı

google wallet kredi kartı

Evet artık kredi kartını tanımlattıktan sonra ücretli olan uygulamaları Google Play’den indirebilirsiniz. Ücretli bir uygulamayı indirdikten sonra yapılan tüm işlemleriniz Google Wallet içinde görünecektir. Bu arada ücretli olarak aldığınız bir uygulamayı 15 dakika içinde Uygulama İçinde bulunan Geri Ödeme Yap düğmesine basarak pazanızı geri alabilirsiniz ama hatırlatmam da yarar var her uygulamada sadece bir kere paranızı geri alabilirsiniz. Google Wallet içinde bulunan Transactions sekmesi içine girdiğinizde de yaptığınız tüm harcamaların özetini görebilirsiniz.

Bu arada Google Wallet aktif olduğundan pin koruması kullanmanızı tavsiye ederim özellikle çocuğunuz Android cihazınızı elinizden düşürmüyorsa oyun oynarken kredi kartınızdan para kesilebilir tabi bunun içinde bir çözüm var;

Yapmanız gereken,  Google Play Store’u açıp, Ayarlar bölümüne girmek ve PIN ayar veya değiştir bölümünden tamsayılardan oluşan bir PIN ayarlamak ve daha sonra satın alma için PIN kullan seçeneğini etkinleştirmek. Bu adımı uyguladıktan sonra ücretli uygulamaları satın almak istediğinizde öncelik PIN doğrulaması yapmanız gerekecek.

Bu kadar kolay