Yüzyıllardır kadınlar, güzel ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak için uğraşmışlardır. Güzellik konusundaki bu uğraşlarında özellikle bitkisel maskeler önemli yer tutmaktadır. Bu maskeler içerisinde en çok tercih edilen maske gül maskesidir. Cilt kadınların pürüzsüz ve en doğal kıyafetidir.

Ne kadar temiz ve pürüzsüz olursa o kadar mutlu oluruz. Ama ne yazık ki çevresel faktörler, stres, yanlış beslenme, zamanla yapılan o yarış cildimizin solmasına, sarkmasına ve kırışıklıkların başlamasına neden oluyor. Bu nedenle kimyasal maddeler kullanmak yerine doğal ve sade bir bakım uygulamak gerekir. Bunun için pahalı ve zahmetli cilt bakımları yerine evinizde kendiniz rahatlıkla hazırlayıp uygulayabileceğiniz bir bakım kürü elde edebilirsiniz.

Tek kullanımda fayda beklemek yerine ihmal etmeden haftada en az bir en fazla iki kez uygularsak bir kaç haftada faydasını görebilirsiniz. Bir kadın cilt güzelliğinden başka ne isteyebilir ki? Cilt kadınlar için çok önemlidir ne kadar temiz görünürse o kadar huzurlu, sakin ve kendini güvende hissedebilir. Çok fazla maske çeşitleri vardır etkisi büyüktür bazı cilt tiplerinde fayda gösterebilir bazılarında farklı alerjik reaksiyon gösterebilir bu yüzden çok dikkat etmek gerekir. Gül doğal olmakla birlikte güzellik konusunda talebi çok fazla olan bir bitkidir. Bu yüzden rahatlıkla kullanabilirsiniz güzellik gül ile rahat bir şekilde ortaya çıkabilir tek yapılması gereken en güzel ve en çok yararı olan güzellik ürünü olan gül ile sağlıklı bir bakım yapmak. Nedir? Ne değildir? Ne tür malzemeler ile Gül’ü saf halinde cildimize uygulanabilir?

Cildini Işıltılı ve Pürüzsüz Olmasını Sağlayan Gül Maskesinin Malzemeleri

*Kuru haldeki gül yaprakları

*1 tatlı kaşığı mısır nişastası

*1 tatlı kaşığı bal

*2 çorba kaşığı süt

Hazırlanışı: Kuru haldeki gül yapraklarını ufalayalım ve diğer malzemeleri üzerine katıp karıştıralım. Karışımdaki malzemeler birbirine iyice karıştıktan sonra cildinize sürün.15 dakika bekledikten sonra parmak uçlarınızı kullanarak masaj yapar gibi maskeyi cildimizden çıkarın, önce ılık su ile yıkayıp sonrasında bol su ile cildinizi yıkayın. Haftada bir kez yapabilirsiniz ve herhangi bir nemlendirici krem kullanırsanız cildiniz daha yumuşak ve pürüzsüz olacaktır.