Güzel Saçlara Sahip Olmak İçin Ne Yapılmalı?

Tüm kadınların ortak sorunlarından biri olan saç güzelliği ve bakımı gerçekten önemli bir konudur. Uzun saç bana yakışır mı? Saçlarımı kestirip kısa saç modeline mi geçsem? Saçım çok bakımsız gözüküyor, ne yapmalıyım? Gibi sıklıkla sorulan sorular için ipuçları hazırladık.

Kuru saçlar için

Kuru saçlara sahipseniz, saçlarınızı bolca nemlendirmeniz gereklidir. Saçlarınızı nemlendirmek için iyi bir saç kremi kullanmanız gereklidir.

Cansız ve ince saçlar için

Cansız ve ince saçlara sahip olduğunuzu düşünüyorsanız sizin için saç serumları imdada yetişmektedir. Hafif dokunuşlarla yıpranmış saçlarınıza uygularsanız etkisini göreceksiniz. Bir damla kadar parmağınıza dökerek uygulamanız daha yararlı olacaktır.

İnce saçlar için genel olarak en büyük sorun sürekli saç kremi kullanımı veya boya kullanımıdır. Bir müddet boya kullanmamak saçlarınıza hacim kazandıracaktır.

Ayrıca ince ve hacimsiz saçlarınıza hacim kazandırmak istiyorsanız; saç diplerinize köpük sıkmanızda yarar var. Bu işlemi sadece saç diplerinize uygulayın, diğer bölgelere uygulamayın. Daha sonra saç kurutma makinesiyle, köpük sürdüğünüz yerleri güzelce kurutun.

Yağlı saçlar için

Yağlı saçların oluşmasındaki en büyük sebeplerden biri düzensiz olarak şampuan kullanımıdır. Düzenli şampuan kullanıyorum fakat saçım yine yağlanıyor diyorsanız sıklıkla terliyor olmalısınız. Eğer bu 2 sorun da bende yok diyorsanız o zaman hormonal dengesizliğiniz bulunuyor olabilir.

Çözüm olarak; saçlarınızı her gün şampuanla güzelce temizleyin. Arındırıcı bir şampuan olmasına dikkat edin. Saç kremi kullanmayın.

Dalgalı saçlar için

Dalgalı saçlara baktığımızda, bu saç tipi genelde kurudur. Dünyada bilinen saç türleri arasında en yaygın olanıdır.

Dalgalı saçlarınız için yapmanı gerekenler basittir:

Saç serumları kullanabilirsiniz. Saçınız ıslakken uygulayacağınız serumlar saçınızı yumuşatacaktır. Aynı zamanda saçınızdaki kıvrımları ortaya çıkarmakta etkilidir.

Islak saçınızı düz bir şekilde taramanız veya saçınız ıslakken jöle sürmenizde bu sorunuzu çözmek için uygulanabilecek yöntemlerdendir.

Genel olarak saç bakımı ve güzelliği ilgili tavsiyeler

Boyalı saçlar için, güneşten kaçınmanızda fayda var.

Saçınızın bakımını sürekli yapmayı ihmal etmeyin. Kaliteli şampuanlar, kremler veya saç serumları kullanın.

Saçınızı kurularken yumuşak havluları tercih edin.