Arkadaşlar Amerika’da internet suçlarının cezası çok ağır,bizde de sanırım ileri ki yıllarda ağırlaşma ihtimali var, siz siz olun internet dünyasında yasal olmayan işlere karışmayın. Birazdan makalemi okuyunca bana hak vereceksiniz. Kaynak CHIP Dergisi Temmuz 2012 sayısı

1-Botnet’in Sonu

Jeanson James Ancheta’nın bot ağı tam  500 bin pc’den oluşuyordu. 27 yaşındkai hacker,bir botnet işlettiği için  cezalandırılan ilk kişi oldu.  2006’da mahkum olan hacker 5 yıl hapsew ve 15  bin dolar para cezasına çarptırıldı. Elbette aylık 58 bin dolarlık gelirinden  ve BMW’sinden de oldu.
2-En Pahalı Film
Icenfire  isimli Danimarkalı kullanıcı, Pirate Bay’den indirdigi bir film için tam 20 bin  Euro ceza ödemeye mahkum edildi.
Ayrıca 5.300 Euro mahkeme masraflarınıda  ödemek zorunda kaldı.
3-Ağır Ceza
ABD tarihinde,  bir siber suça verilen en büyük ceza, Albert Gonzales isimli hacker’a  kesildi. 130 milyon kredi kartın bilgilerini çaldıgı için 20yıl hapse mahkum  edilen hacker 25bin dolar mahkeme masrafı ve yarattıgı zarar için milynlarca  dolar ödemeye mahkum edildi.
4-Sanal Hırsız
16  yaşındaki bir genç, oynadıgı online oyun Metin 2’de bir arkadaşının hesabını  çalıp eBay sitesinde açık arttırmada satınca 80 saat sosyal servis hizmeti  vermeye mahkum oldu.
5-Kino.to Cezası
Sinema  filmlerini izinsiz yayınlayan Kino.to servisini işleten 29 yaşındaki Hamburg’lu  genç, 3yıl on ay hapis cezasına çarptırıldı.
Sitenin 24 yaşındaki ortağı bir  yıl 9 ay ceza aldı. Sitede 53 bin film bulunuyordu.
6-Google Bile Ceza Aldı
Gogole Abd Tarihinin En Büyük  Cezasını Ödemek Zorunda Kaldı. Yarım milyar dolarlık ceza,Google’ın Abd’li  kullanıcılara, yasaklı kanada ilaçlarını aramaya izin vermesi yüzünden  kesildi.
7-Kötü Eleştiri
Bir Çin restorantı  hakkındaki negatif eleştiri Tayvanlı bir blogger’a 4.800 Euro’ya mal  oldu. Blogger, eleştirisinde noddle’ların çok tuzlu oldugunu, işletmenin çok  tembel ve restoranın da kirli oldugunu yazmıştı.
8-Yasaklı  Oyuncu
Call of Duty: Modern Warfare 3 oyunun online sunucularında hile  yapan bir oyuncunun çok oyunculu sunuculara girmesi tam 14 yıllıgına  yasaklandı. Hileci, oyunu kzanmak için pek çok küçük yazılım  kullanıyordu.
9-Büyük Cezalar
29 Yaşındaki Joel  Tenenbaum, indirdigi her mp3 için 22.500 dolar cezaya çarptırıldı.  Toplam  Cezası 675 bin dolar oldu.
10-Hedef Tahtası
15  Yaşındaki Amerikalı Genç, ödevlerini yapmak yerine bütün zamanını Facebook’ta  geçirmeye kalkınca, ailesi mahkemeye başwurmadı ancak babası dizüstü bilgisayarı  alıp .45’ik tabancasıyla bilgisayara 9 kurşun sıktı.