Kanserden Korunmanın Yolları Nelerdir?

Günümüzde bir çok kişi bu korkunç hastalığa yakalanmakta ne yazık ki. Kanser kelimesini duymak bile insanın tüylerinin diken diken olmasına yetiyor. Bu amansız hastalığa yakalanmayı hiç kimse istemez elbette ancak, bunun için herkesin biraz daha dikkatli yaşaması, paket yiyeceklerden, dondurulmuş gıdalardan, fast food yemekten kaçınması gerekiyor. Kanserde korunmak için yapılması gerekenlerden bazıları şöyle sıralanabilir;

  • 3 Beyazdan uzak durmak. Tuz, şeker ve un,
  • Sigara ve Alkolden uzak durmak,
  • Kızartmalardan kaçınmak,
  • Fesleğen, kuşkonmaz kansere karşı oldukça faydalıdır. Bol miktarda tüketin.
  • Rezene, zencefil, nane, elma bol bol tüketilmesi gereken gıdalardandır.
  • Kanser olmadan önce  süt tüketmenizde hiçbir sakınca bulunmamasına karşın, kansere yakalandıktan sonra aşırı süt ve süt ürünleri tüketiminden uzak durmak gerekmektedir.
  • Kanserde erken teşhis hayat kurtarmaktadır. Vücudunuzla ilgili yaptırmanız gereken testleri zamanında yaptırmalısınız.
  • Kesinlikle susuz, sıcak su ile yahut meyve suyu ile hap yutmayın, hap içerken mutlaka normal içme suyu kullanın. Yutarken boğazınıza takılı kalan bu haplar, bir süre sonra kansere yol açabilme riski taşımaktadır.
  • Hiçbir ürünü devamlı surette kullanmayın, kullandığınız ürünleri sürekli değiştirin. Her üründe katkı maddesi vardır ve uzun süre kullanım kronik olarak kanser yapar.
  • Son olarak düzenli check-up yaptırmak. Unutmayın sağlık ihmale gelmez!

Kansere iyi Gelen Bitkiler Nelerdir?

Alıç: Alıç bitkisinin, lösemi başta olmak üzere baş ve boyun bölgesindeki kanserlere faydalı olduğu belirtilmiştir. Çayı yapılarak hazırlanır. Alıç çiçeği ve yaprağı 20 dakika boyunca kaynamış suda demlendirilir. Süzüldükten sonra günde 3 kez içilmelidir.

Aşırı tüketiminde yan etkiler gösterebilir, bunların başında bulantı, terleme ve sürekli uyku halidir.

Brokoli : İdrar torbası, kalınbağırsak ve meme kanserine karşı fayda sağlamaktadır.

Brokoli, temiz bir ortamda yetiştirilmezse mikrop bulaştırabilir. En önemli yan etkisi bulantıdır.

Kudret Narı: Baş, boyun, cilt kanserlerine iyi gelmektedir. Dikkat edilmesi gereken noktalardan biri de, yüksek dozda kullanım yapıldığında kan şekerini düşürebilir, bu sebeple şeker hastaları ve hamileler kullanmamalıdır.

Kızılcık: Akciğer, kalın bağırsak, meme, prostat ve yumuşak doku  kanserine karşı etkilidir.

Dikkat: Pıhtılaşmayı azaltıcı ilaçların etkisini arttırıcı özelliği vardır. Bu ilaçlarla birlikte alınması ölümcül kanamalara yol açabilir.

Arı Poleni: Akciğer, beyin, kalın bağırsak, meme, prostat, melanon kanserlerine iyi geldiği bilinmektedir.

Pek fazla yan etkisi bulunmamaktadır. Ancak, arı iğnesi (sokması) ve polene alerjisi olan kişiler ile saman nezlesi olan kişilerin uzak durması gerekmektedir. Aksi durumda şişlik, bulantı, kusma, karın ağrısı ve ciddi solunum güçlüğü oluşturabilir.

Çörek otu: Çörek otunun bir çok faydası bulunmaktadır. Ölüm dışında her türlü hastalığa faydası olduğu söylenen çörek otu, kansere karşı da etkili bir bitkidir. Faydalı olduğu kanser çeşidi, akciğer, karaciğer, lösemi, meme, karın zarı, pankreas, yumuşak doku kanserleri.