Zengin kelimelerin birleşimiyle bir araya gelmiş olan bu muhteşem kitap Fantastik bir seri haline gelmiştir. Yazarı Leigh Bardvgo sizi farklı yolculuklara sürükleyecek ve kitabı elinizden bırakması mümkün olmayacaktır. Grisha, Cellat, Şifacı ve Haritacı’ları fazlaca duyabileceğiniz bu kitapta iki gencin aslında olduklarından farklı şeyler yapabileceklerine şahit olacaksınız. Gölge ve Kemik fantastik bir ortama girmek isteyenler için kaçırılmayacak bir kitap olacaktır. Başrollerde bulunan Alina ve Malyen çocukluk arkadaşıdır. Dük’ün malikanesinde yaşayan iki arkadaş karanlıklar kral’ına hizmet için yolculuğa çıkarlar ve tüm serüven bu noktada başlar. Alina’nın Karanlıklar Efendisinin aradığı güce sahip olduğu öğrenildiğinde iki arkadaş ayrılır ve Alina farklı ortamlara adım atar. Grishalar ile yaşamayı ve Malyen’i unutmayı göze alamayarak saraydan kaçmayı başarır. Hayatı pahasına tehlikeye giren Alina ile Malyen kavuşabilecek mi ? Karanlıklar Efendisi en önemli gücünü kaybedince ne yapacak ? Tüm bu soruları ve daha fazlasını bu kitapta bulabilirsiniz..

Tanıtım Bülteninden

Onu yalnızca geçmişi… geleceği ise bir tek o kurtarabilir…

“Bekle!” diye sesimi yükselttim ama o çoktan arkasını dönmüştü. Kolunu tuttum, bizi izleyenlerden gelen şaşkınlık dolu seslere aldırış etmedim. “Bir yanlışlık olmalı. Ben… düşündüğünüz gibi…” Yavaşça bana dönüp kolunu tutan elime ters ters bakınca sustum. Elimi çektim ama öyle hemen geri adım atmayacaktım. “Ben düşündüğünüz kişi değilim,” diye fısıldadım çaresizce.

Karanlıklar Efendisi biraz daha yakınıma geldi, sadece benim duyabileceğim bir sesle, “Kim olduğunu bildiğini hiç sanmıyorum!” dedi.

“Zengin fantastik öğelerle oluşturulmuş bir dünya, büyüleyici kurgu ve sizi kendine bağlayan duygusal bir kanca gibi… Sayfaları çevirirken kendinizden geçecek, final sahnesinde tüm tahminleriniz yanlış çıkacak ve doruk noktasında alnınızdan vurulmuşa döneceksiniz!”
Horn Book Magazine

“Bu büyüleyici dünya, içinde birçok tuzak barındırıyor. Mitolojiyle süslenmiş ve inandırıcı karakterlerle güçlendirilmiş roman sarsıcı sürprizlerle heyecanı ve adrenalini zirveye ulaştırıyor. George R. R. Martin ve J. R. R Tolkien hayranlarına özellikle tavsiye edilir.”
RT Book Reviews

“Baş döndüren, eşsiz bir dünyada beklenmedik sürprizleri olan muhteşem bir kitap. Fantastik roman severlerin gözdesi olacak.”
Library Journal

“Etkileyici betimlemelerle dolu, entrika ve akıl almaz büyülerle süslenmiş, içinde pek çok sürpriz barındıran bu macera aynı zamanda romantizm ile tehlikeli bir tutkuyu da bir arada sunuyor.”
Publishers Weekly

“Leigh Bardugo sihirli parmaklarıyla harika bir roman yaratmış. Karakterler oldukça gerçekçi, kurduğu dünya ise bir o kadar egzotik ve hareketli. Fantastik tür okuyucuları bu seriye bayılacaklar.”
Booklist