Kivi, özellikle kış ayları için vazgeçilmez meyvemiz. Kivi sağlığa olduğa kadar cilt içinde oldukça faydalı bir meyvedir. İçinde bulundurduğu vitaminlerle birlikte ciltteki örü deriyi tamamen temizleyen kivi, aynı zamanda cildinizi gençleştiriyor ve canlandırıyor.

Kivi, C vitaminini en fazla bulunduran meyvelerin başında gelmektedir. Kiviler ayrıca C vitamininin yanı sıra B vitaminini de bulundurmaktadır. Tüm bunların yanında mineral olarak da oldukça zengin olan kiviler, tüm yönüyle harika bir meyvedir.

Kivi ile Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Henüz tam olarak olgunluğa ulaşmamış bir kiviyle yapacağınız bu işlemler cildinize çok iyi gelecektir.

Kivinin kabuklarını güzelce soyun ve iyice temizleyin

Kabuklarını soyduktan sonra kiviyi dilimleyin

Kestiğiniz dilimleri yüzünüzün her tarafına güzelce yerleştirdikten sonra 10-15 dakika arasında bekleyin. Cildinizin rahatladığını hissettiğiniz anda kivileri yüzünüzden alın.

Kivi Suyuyla Bakım

Kivilerinizi güzelce soyup temizledikten sonra kalan yeşil kısmını bir blender yardımıyla sıvı haline getirin. Bu işlemden sonra bir bez yada daha faydalı olması açısından sargı bezi kullanarak, bezi sıvı hale gelen kiviye batırın. Daha sonra bezi yüzünüze uygulayarak yine 10-15 dakika arası bekletin ve rahatladığınızı hissettiğiniz anda çıkarın.

Kiviyi önce presle veya blender ile sıvı hale getirin. Sonra steril bir sargı bezini hazırladığınız kivi suyuna batırarak, yüzünüze kompres yapın. Bu işlemi 10 dakika kadar sürdürebilirsiniz.

 Killi Kivi Suyu Maskesi

Kiviyi sıvı hale getirdikten sonra içine biraz kil ekleyebilmeniz de mümkündür. Cildiniz bu sayede 2 kat daha fazla etki görecektir. Kivi suyuna eklediğiniz kili yavaş yavaş karıştırın ve yeterli kıvama geldikten sonra cildinize uygulayın. Özellikle cildinizdeki sivilcelerden ve aknelerden şikâyetçiyseniz ve doğal yöntemlerle çözüm arıyorsanız bu karışım sizin için harika olacaktır.

Kivi Maskeleri Her Cilt İçindir!

Hangi cilt tipinde olduğunuzu ayırt etmeksizin kivi maskelerini yüzünüze uygulayabilir ve cildinizin günlük bakımını doğal bir şekilde yapabilirsiniz.

Kalın ciltler, yağlı ciltler, ince ciltlerin hemen hepsinde kesin bir sonuç göreceksiniz. Cildinizi ne kadar severseniz ve bakımını ne kadar sık yaparsanız o da karşılığını size verecektir.