Günlük yaşantımızda saçlarımızı boyatmak hayatımızın olmazsa olmazlarından. Bu işlemin zararlı olduğunu da biliyoruz çünkü saç boyama işlemi sonuçta kimyasal bir olay. Saç diplerine zarar vererek saçların yıpranmasına neden olmakta, saç teliniz incelmekte kolayca kırılıp dökülmektedir. Eğer sizde saçlarınızı seviyorsanız birazdan size bahsedeceğim papatya suyu ile saç açma yöntemini uygulamanızı şiddetle tavsiye ederim zira saç boyatmak başlangıçta da belirttiğim gibi kimyasal bir olay ve bir kere boyattınız mı sürekli olarak saçlarınızı boyatmanız gerekiyor. Fakat papatya suyu ile devamlılık söz konusu değildir bir kere beğenmezseniz bir daha yapmazsınız olur biter. Bence işin en güzel yönlerinden biride bu…

Ön bilgi eklemek istiyorum. Papatya suyu ile saçlarınızın rengi değişmez örnek verecek olursam siyahtan sarıya dönmesini bekliyorsanız baştan söyleyeyim böyle bir şey imkansız ( rüyanızda görürsünüz 🙂 ). Peki ne yapar? Saçınızı 3 tona kadar açar. İşin en güzel yanı tamamen doğal bir yöntem olması. Bu sayede saçlarınız zarar görmeden doğal bir şekilde 3 tona kadar açılacak. Tabi isterseniz saçınızın tamamına uygularsınız isterseniz bir bölgesine uygulayarak saçınızda balyaj yada ombre etkisi oluşturabilirsiniz.

Dilerseniz bunca kafanızı şişirmemden sonra makalemizin ana konusu olan papatya suyu ile saç nasıl açılır konusuna. Hazırsanız başlıyoruz….

Öncelikle gerekli malzemeleri temin edelim. Gerekli malzemeleri oldukça kolay temin edebileceğinize emin olabilirsiniz. Sadece kurutulmuş papatya ve suya ihtiyacımız var. Dilerseniz aktarlardan kurutulmuş papatya alırsınız veya azıcık dolaşarak papatya toplayıp bunları kurutabilirsiniz.Bu sayede azıcık spor yapmış olursunuz.

Gelelim Hazırlanışına;

1 avuç papatyayı bir litre suya atıyoruz, 10 dakika kaynasa yeter. Kaynattıktan sonra ince bir tülbent ile süzelim. Ilıması için bekleteceğiz. Şimdi suyu saçımıza dökelim. İsterseniz direk suyu saçınıza dökebilirsiniz, isterseniz saçınızın belli bir kısmına sürerek ombre etkisi yapabilirsiniz. Tamamen hayal gücünüzle alakalı bir durum yani. Şimdi saçımıza papatya suyunun etki etmesi için güneş atında 30 dakika bekleyeceğiz. Bu arada 30 dakika yürüyüş yapmanızı tavsiye ederim hem bu sayede kalorilerimizden de kurtulmuş olacağız.
Şimdi aynanın karşısına geçin ve aslında çok az bir değişim olduğunu göreceksiniz. Bu işleminden sonra saçlarını mutlaka yıkamayı unutmayın çünkü yoğun papatya aroması saçınıza zarar verebilir. 2 günde bir kez bu işlemi yaptığınızda bir haftanın sonunda saçlarınızın açıldığını göreceksiniz.

Eğer bu işlemden sonra papatya derinizde tahrişe neden olursa alerjik bir durum oluşmuştur. Bu durumda papatya suyunu kullanmayı bırakın zira hiçbir şey sağlıktan önemli değil.

Bu arada bir de pratik bilgi eklemek istiyorum, yaz sıcağından faydalanmak isteyenler gözlerini dört açarak okusunlar. Dışarı çıkarken papatya suyunun olduğu bir sprey alırsanız dolaşırken saçınıza kolayca uygulayabilirsiniz. Bu sayede bir taşla iki kuş vurabilirsiniz.