Özellikle bayanlar için yüzlerinin önemi çok büyüktür. Bunun için çeşitli ürünler kullanarak, yüzlerinin bakımını yaparak yüzlerinin pürüzsüz ve güzel görünmesi için özen göstermektedirler. Yüz temizliğinin yanı sıra yapılan bazı maskelerin de yüzdeki problemlerin çözümünde etkili olduğu görülmektedir. Pahalı ürünler kullanmanıza rağmen istediğiniz sonucu alamıyor iseniz o halde bir de doğal yöntemleri kullanarak kendi maskenizi yapmanızı öneririz.

Hazırlanması çok kolay olan bu maskeleri yaparak yüzünüzün her zaman güzel görünmesini sağlayabilirsiniz. Esmer tenli iseniz ve cildinizin renginin açılmasını istiyorsanız; o halde bu maske tarifi tam size göre olmalı. Pirinç nişastası ile maske yapıp düzenli olarak kullandığınızda cildinizin beyazladığını ve bu maske sayesinde harika sonuçlar aldığınızı göreceksiniz. Maskeyi hazırlayabilmeniz için; öncelikle bir kase içine 1 çay kaşığı pirinç nişastasını ekleyiniz. Ardından yarım çay kaşığı karbonat, yarım limon suyu, 1 çay kaşığı elma sirkesi ve 1 adet maden suyunu ekleyerek bütün malzemeleri iyice karıştırınız. Karışımınız krem kıvamına geldiğinde maskeniz kullanıma hazır demektir.

Maskenizi cildinize uygulamadan önce cildinize uygun bir sabunla cildinizi yıkayıp temizlemeniz gerekmektedir. Çünkü uygulanacak cildin temizliği son derece önemlidir. Cildinizi yıkayıp kuruladıktan sonra artık maskeyi uygulayabilirsiniz. Maskeyi cildinize uygulayıp yaklaşık 20 dakika bekletin ve 20 dakika sonunda cildinizi bol su ile durulayınız. Ayrıca sadece pirinç nişastası, elma sirkesi ve karbonatı kullanarak farklı bir maskede yapabilir ve yaptığınız bu maskeyi de 20 dakika bekletip yıkadıktan sonra bir kasede maden suyu ve limon suyunu karıştırarak pamuk yardımıyla cildinizi silebilirsiniz.

Bu maske eski zamanlardan beri bilinip kullanılmakta ve cildinizi beyazlatabilmeniz için mükemmel bir sonuç elde etmenizi sağlamaktadır. Ayrıca sadece cildinizin rengini açmakla kalmaz aynı zamanda cildinizdeki lekeleri gidererek, leke sorununuzun ortadan kalkmasını sağlamaktadır. Eğer cildinizi çok esmer buluyor veya lekelerinizden şikayet ediyorsanız; yapacağınız bu maskeyi haftada 1 kez uygulayarak harika sonuçlar aldığınızı görebilirsiniz. Ayrıca yüzünüzün temiz olmasına da çok önem vermeniz gerekmektedir. Herkesin evinde kolayca yapabileceği bu maske sayesinde rahatsız olduğunuz sorunlardan kurtulabilirsiniz. Üstelik cildiniz için hiçbir sorun yaratmayacak bu maske, kolay bulunan malzemelerle ve az maliyetli oluşuyla herkesin yapıp rahatça uygulayabileceği bir tariftir.