Kitap okuma alışkanlığı her geçen gün artmaya devam etmektedir. Okuma sıklığı arttıkça yazarların daha fazla çalışması ve kitapların her kelimesine daha özen göstermeleri gerekmektedir. Bu durumun bilincinde olan yazarları barındıran türlerden biri Fantastik Edebiyattır.

Gençlerin büyük bir ilgi odağı olan bu türde aklınıza gelmeyecek ve gerçekleşmeyecek olay örgülerine yer verilmektedir. Providence üçlemesi adı altında çıkan Araf-Cehennem ve Cennet kitapları yurtdışında ve ülkemizde oldukça popüler seriler arasında bulunuyor. Bu serinin ilk kitabı olan Araf Jamie McGuire tarafından kaleme alınmıştır. Tasarımı, çevirisi ve gerçek dünya ile olan bağlantısı bu kitabın daha çok okunmasına sebep olmaktadır.

Nina, hayatının en kötü gününde aslında iyi ki diyebileceği bir adamla tanışır. Tüm hayatının gidişatını değiştirecek olan Jared, Nina’ya hiç haberdar olmadığı bir dünyadan bahsedecektir. Babasının cenazesinin olduğu gün bir otobüs durağında tanışıp karşı koyamadığı Jared ile aşık olduktan sonra bütün yaşantısı değişecek ve hiçbir zaman eskisi gibi bir hayat süremeyecektir. Yarı bir melek olan Jared aşkı yüzünden Cehennem ’de bulunan şeytanlarla karşı karşıya gelecek ve fantastik bir maceraya girecektir. Aşkları için kaderlerini yenmeleri gereken karakterler şeytanları geride bırakabilecek mi ?

Tatlı Bela ve Ayaklı Bela’nın yazarından çıkan bu üçlemenin bir kitabıyla başladığınız serüvenin sonu oldukça çabuk gelecek. Akıcı bir dille okuyucularına sunulmuş olan bu kitap içerisinde bulundurduğu kurgu ile sizi diğer fantastik öykülerden sıyıracak ve Providence içerisine çekecektir.