Yurtiçinde ve yurtdışında polisiye roman severlerin okudukları ilk kitaplar başında gelir Sherlock Holmes serisi. Sir Arthur Conan Doyle tarafından kaleme alınmış bu unutulmaz romanlar hergeçen gün değerini arttırmak yerine katlamaktadır. Aklınıza hiç gelmeyecek şuçların altından sivri zekasıyla çözüme ulaşan Dedektif bir süre sonra sizin gündelik hayatınızda dolaşan bir arkadaşınız kıvamına geliyor. Sherlock Holmes olayları çözdükçe etrafınızda yaşanan gelişmelere bakış açınız değişecek ve bir dedektif gözüyle yaklaşımlarda bulunacaksınız.

Şüphe Asla Uyumaz romanı sadece bir olaydan ibaret değildir. Sherlock’un en yakın arkadaşı Dr. Watson’ın kaleme aldığı şekliyle yazılan bu olayların hepsi gerçek gibi algılanıyor. Biraz mantık, biraz dikkat işte yapmanız gereken tek şey bu. Unutmayın “Bir şeyi saklamanın en iyi yolu, onu herkesin görebileceği bir yere koymaktır.”

(Tanıtım Bülteninden)
Bir şeyi saklamanın en iyi yolu, onu herkesin görebileceği bir yere koymaktır.
-Sherlock Holmes-

Bir suçu çözmenin ilk prensiplerinden biri, her ne kadar önemsiz gibi görünse de hiçbir ayrıntıyı atlamamaktır.

İnsanların göz ardı ettiği şeyleri görmek, sonuca ulaşmanın ilk kuralıdır. Araştırmanız, ayrıntıların gözlemlenmesi üzerine kurulu olduğunda en doğru sonuca vardığınızı siz de göreceksiniz.
-Sherlock Holmes-

Yıllardır büyük bir ilgiyle okunan Sherlock Holmes maceraları, heyecanı zirvede tutmaya devam ediyor. Toplam 56 hikâyeden oluşan serinin iki kitabından (Akıl Oyunlarının Gölgesinde & Suç Detayda Saklıdır) sonra, Şüphe Asla Uyumaz ile başarılı dedektifin zekâsına bir kez daha hayran kalacaksınız.