Watch Dogs’u torrent sitelerinden ücretsiz olarak kaçak yollarla indirenler hiç ummadıkları bir olayla karşılartılar zira korsanlar bu oyunun içine Bitcoin Virüsü yerleştirmişlerdi. Zaten oyun oynayanların şikayeti sistemleri ne kadar güçlü ve de pahalı olsalar dahi oyunun her 20-30 saniyede bir kasılmasından dolayı oyunun oynanamaz hale gelmesiydi.

Evet Hackerlar bence çok mantıklı düşünüp bu kadar ilgi çekecek oyunu kırıp içine bu virüsü yerleştirmişler. Muhtemelen Bitcoin’den milyon dolarları kazanmışlardır.

Neyse fazla söze ne hacet gelelim asıl konumuza

Watch Dogs virüsü nasıl silinir? 

Öncelikle sizin bilgisayarınızda bu virüs var mı bunu kontrol etmeniz lazım. Virüs C:\Users\[Kullanıcı Adınız]\AppData\Roaming\OaPja\ konumunda bulunuyor. Eğer bu konumda winlogin.exe ve ltc.exe adlı iki uygulama varsa bu iki uygulamayı derhal bilgisayarınızdan kaldırın. Zaten kasılmaların sebebi de bu iki dosyacık. Bunların çalışması sizin bilgisayarınızı kasıyor ve de hackerler sizin üzerinizden paraları götürüyorlar.

Öncelikle bu virüsü Görev Yöneticisinden(Ctrl+Shift+Delete Düğmelerine basın)kaldırıp daha sonra yukarıda verdiğim dosya yolundan silin.

Ardından bence en önemlisi bu arkadaşlar Norton veya Kaspersky Internet Security gibi yasal yani ücretli bir virüs programı kullanın ki ve de artık korsan olayından uzak durun ki bir daha başınıza böyle kötü olaylar gelmesin. Korsandan uzak durun diyorum şundan arkadaşlar Watch Dogs PlayStation Store’da 60 Tl den sunuldu bence bu fiyata bulunmaz nimet. 60 Tl vermeyeceğim diye bunca virüsle uğraşmanıza değmez arkadaşlar.

Benden bu kadar umarım faydalı bir makale olmuştur eğer arkadaşlarınızda bu Watch Dogs virüsü ile uğraşıyorlarsa lütfen makaleyi makale üzerinde bulunan Facebook, Twitter paylaşım düğmelerine basarak paylaşın ki, daha çok kişiye yardımımız olsun.

Makalemi ısrarla okuduğunuz için teşekkür ederim;

Hadi kalın sağlıcakla