WordPress Beyaz Sayfa Hatası Nasıl Çözülür?

WordPress siteniz tema veya uyumsuz eklenti sebebiyle bembayaz olduysa çözümü burada. ama benden ufak bir tavsiye genelde warez tema veya eklenti yükleyenlerin başına geliyor bu tip olaylar, siz siz olun warez kullanmayın. Bu sayede hem canınız sıkılmaz hem da yazılımcılara destek vermiş olursunuz.

1- Tema Arızasından Kaynaklanan WordPress Beyaz Sayfa Hatası Çözümü

a-Bunun için öncelikle cPaneli açıp oradan phpmyadmin sayfamıza gidiyoruz. Sitemizin wordpress veritabanını gördükten sonra wp_options yazan yeri tıklıyoruz.

b- wp_options içeriği açılacak, burada biz bozuk olan temanın adını eski çalışan temamız ile değiştireceğiz. Bunun için template ve stylesheet dizinlerini çalışan eski temamızın ismi ile değiştireceğiz.

c- Sırasıyla template içine girelim, benim çalışmayan temam Avada idi, Düzenleye tıklayıp çalışan temam olan EcceBlog ile değiştiriyorum. Burada dikkat edilecek nokta tema ismi ne ise büyük küçük harfe kadar birebir aynı olmasıdır. En kesin yöntem ismi kopyalayıp buraya yapıştırmanız. Aynı şekilde stylesheet dosyasını da eski çalışan tema isminiz ile değiştirin. Eğer yapamadıysanız default yazın. Sonra sayfa açılınca temalardan dilediğiniz temaya geri dönebilirsiniz.

2- Plugin Problemlerinden Kaynaklanan Beyaz Sayfa Hatası

Plugin problemlerini çözmek aslında daha kolay. Filezilla programını kullanarak site dosyalarını açın ve wp content içinde bulunan plugin klasör ismini pluginnn şeklinde değiştirin. WordPress plugin dosyasını bulamayacağından tüm eklentiler pasif duruma geçecektir. Sizin sitenizi bozan hangi eklenti ise silin, ardından değiştirmiş olduğumuz pluginnn klasör ismini ilk hali olan plugin olarak yeniden adlandırın. Sitenizin eski haline geldiğini görecek ve bana teşekkür edeceksiniz.

Bu kadar kolay

Hadi kalın sağlıcakla