Öncelikle mutlaka translate.google.com adresi açık olarak masaüstünde bulunacak. Verdiğim adresin üzerine bir kez tıklayın ve mutlaka açık kalsın….

Hangi ülkeden hangi dili seçiyorsanız mutlaka Google Translate ten o dili ve Türkçeyi seçmeyi unutmayın…

Şimdi gelelim hangi adreslerden değişik ülkelerin insanları ile dostluk kuracağımıza…

http://www.fatayat.com/: Ülke ve dil seçimi yapabilirsiniz bu sitede ama genel konuşma odası yoktur sadece özel konuşma odaları mevcuttur.

http://chatroulette.com/ : Genellikle +18 muhabbetler için kullanılan bu sitede kamera ile iletişim sağlanmakta fakat ben tavsiye etmiyorum, tüm abazantuslar bu adreste. Karşınıza 70 yaşında bir dede pipisini göstermiş halde çıkabilir 🙂

http://www.chat-avenue.com/ : Bu adres farklı özellikteki birçok odayı bünyesinde barındırıyor. Örneğin college chat(lise muhabbeti),adult chat(yetişkin muhabbeti),singles chat(bekar muhabbeti),dating chat(flört muhabbet),general chat(genel muhabbet),teen chat(ergen muhabbeti),kids chat(çocuk muhabbeti),gay chat(gay muhabbet),…. liste böyle uzayıp gidiyor. Bakmanızda fayda var özellikle İngilizcesini geliştirmek isteyenler…

http://www.justachat.com/ : Ortak kullanım alanı ve özel odalar içermekte, İngilizcesini geliştirmek isteyenler bakabilir. Spam mesaj atmayın banlanırsınız bir daha da giremezsiniz.