Öncelikle her tarafta Yandex uygulamaları ve zehirli sarçaşık gibi bulaşan toolbarı ile doldu. Yandex in amacı Türkiye de Google ı tahtından indirmek belli ama izlediği strateji bana göre yanlış.

Böyle yaparak insanları kendinden soğutuyor, siteme hergün yüzlerce Yandex Toolbar nasıl kaldırır sorgulaması ile gelen ziyarteçilerim var. Neyse umarım bu sitemim Yandex e ulaşır.

Gelelim çözüme, REGEDİT ten düzenleyeceğiz:

Önce Anasayfamızı Değiştirelim

Başlat->çalıştır->regedit yazın

Karşına Çıkan Regedit Pencereden Düzen->Bul… a tıklayın

Buraya “start page” yazın, Sağ Tarafta Start page’yi Bulacaktır.Buraya anasayfa olarak kullanmak istediginiz siteyi yazın. Böylece anasayfan yazdığınız site olacaktır.
Veya yine Regedit’ten HKEY_CURRENT_USER \ SOFTWARE \ Policies \ Microsoft \ Internet Explorer \ Control Panel Dizinini takip ederek gidin. Yan Tarafa Gelen Homepage’e sağ tıklayıp Değiştir i seçip “1″ olan değeri “0″ olarak değiştirin.Ve Regedit’i Kapayın.

Sonra da Denetim Masasına gelip programı kaldıralım

Başlat – Denetim Masası – Program Ekle Kaldır – Yandex Bar For İnternet Explorer seçerek yandex bar kaldırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Bir de video ekledim ;

yandex kaldırma yandex nasıl kaldırılır yandex silme yandex i kaldırma yandex kaldır yandex kalkmıyor firefox yandex kaldırma yandex arama motorunu sil

Firefox ta Yandex Toolbar Nasıl Kaldırılır Merak Ediyorsan Tıkla