On beş  tatilde doyumsuz bir kar tatiline ne dersiniz?

Hem kendinizi, hem de sevdiklerinizi ödüllendirmek için bulunmaz bir fırsat. İşin ve kışın stresini üzerinizden atmamanız için hiçbir sebep yok. Hem kafanızı ve kendinizi dinleyebilmeniz, hem de doya doya eğlenebilmeniz için işte size birkaç adres;

Erzurum/ palandöken

Erzurum, artık ülkemizin tanınmış kayak merkezlerinden biri haline geldi ve elbette ki kış denildiğin de ilk akla gelen kentlerden bir tanesi.

Uluslararası kayak federasyonu tarafından olimpik pist olarak tescil edilmiş pistleri bulunan Palandöken kayak merkezi, 30 a yakın pistiyle ziyaretine gelen misafirlerine hizmet vermekte. 4 ve 5 yıldızlı oteller kafeleri ve kayak evleri ile mutlaka görülmesi gereken kayak merkezlerinden. Şehir merkezine sadece 7 km uzaklıkta ki kayak merkezi, kış tatilini burada geçirmek isteyen ziyaretçilerine aralık ayının sonundan mayıs ayının başlarına kadar hizmet veriyor. Palandöken kayak merkezi misafirlerini,  -40 lara varan soğuklar bekliyor.

Antalya/ Saklıkent

Antalya’nın ılıman kış havalarına inat edermişçesine, Torosların arasına saklanmış bir cennet olan saklı kent, özellikle kar hasreti çeken ziyaretçilerini de ağırlamaktan mutluluk duyuyor. Her ne kadar diğer kayak merkezleri kadar gelişmiş olmasa da, Antalya gibi bir şehir sınırları için de böyle bir kayak merkezinin ve buna elverişli hava şartlarının bulunduğuna inanmak bile insanı gülümsetmeye yetiyor. Saklıkent’te dağ evleri ve butik oteller, buraya gelen misafirlerine, konaklama hizmeti veriyorlar.

Bursa / Uludağ

Ülkemizde kayak denildiğinde ilk akla gelen ve bu konuda gerçekten iyi bir ün yapmış olan Uludağ da tıpkı Palandöken gibi gelişmiş kayak merkezlerimizden. Bu bölgedeki tesislerin  geçmişi ta 1933’lere kadar uzanmakta. Uludağ’a ulaşmak için isterseniz karayolunu, isterseniz de teleferiği kullanabilirsiniz.

Kars / Sarıkamış

“Kristal kar” ile ünlü olan Sarıkamış  soğuğunda etkisiyle gerçekten kaliteli kara sahip pistleri barındırmakta. Ayrıca etrafını çevreleyen ormanlar sayesinde rüzgara karşı korunaklı bir kayak keyfi sunuyor. 6 kayak pisti, 3 teleski ve 4 telesiyej ile saatte 3000 kişiye hizmet verebilme kapasitesine sahip.

Bu soğukta tatile mi çıkılır demeyin; bir kere bu keyfi yaşadığınızda, bir kez daha denemek ve bu eğlenceyi yaşamak isteyeceksiniz benden söylemesi.