Yaklaşık 3 sene önce aldğım iPhone 4 cihazına ait Model A1300 numaralı şarj cihazlarının hatalı üretildiği ve Zorlu Center’da bulunan Apple Store da ücretsiz olarak Model A1400 ile değiştirildiğini öğrenir öğrenmez mevcut şarj cihazımı değiştirmek için Apple Store’a gittim. Oraya vardığımda durumu anlattım ve değişim yapıp yapmadıklarını sordum. Bana değişim saatinin 14:00 da başlayacağını ve randevumun olup olmadığını sordular ben de randevumun olmadığını belirttim. Randevusuz sıra gelmeyebilir diye kibarca uyardılar ben de denemenin sakıncasının olmadığını söyledim,  saatime baktım saatim henüz 10:30 idi.

Apple Store - Zorlu Center

Randevu olayını duyunca şaşırdım zira ücretsiz değişimi öğrenir öğrenmez olaya sazan gibi atlamıştım. Bu arada sizde benim gibi atlamayın Apple Store randevu telefon numarası (0212) 708 3700’dır. Gece 00:00 ‘da randevu almanız lazım ve 5 dakika gibi kısa sürede randevu bitmektedir. Randevusuz sakın gelmeyin neden diye sorarsanız okumaya devam edin…

Bu arada saat 10:30 demiştim orada kalmıştım ve de şansımı denemek için beklemeye karar verdim. Bu arada oğlumda çocuklar için hazırlanmış olan kısımda başladı yaramazlığa. Çocuklar için hazırlanmış bölümde iPad cihazları içinde çocuklar için faydalı oyunlar ve de programlar kurulu idi. Bu programlar şunlardı;

Bilmediğiniz mutlaka vardır diye burada paylaşıyorum…

Barefoot Atlas
Kids Paint
BrainPOP
Bean’s Quest
Classic Pooh
All Stars
Rapunzel
ClayJam
1st Operations
Springbird
Reading Raven
PuzzleLand
Time
Little Things
Shiny
daWindci
Lost Bubble
Tiny Thief
Islands
Clumsy Ninja

Bir de çektiğim fotoğrafı ekliyeyim;

Zorlu Apple Center İzlenimlerim

Zorlu Apple Center İzlenimlerim

Bu arada bizim sıpanın da fotosunu ekliyeyim 🙂 Resimde uslu durduğuna aldanmayın çok fenadır.

 

Oğlum İbrahim İhsan AKMAN

Oğlum İbrahim İhsan AKMAN

Saat 12 ye yaklaşmıştı ki oğlum huzursuzlanmaya, ben ise randevu kuyruğunun artmasını görünce ümitsizlenmeye başlamıştık. Hanımın da baskısı ile ayrılmaya karar verdik. Sonuçta onca yolu bir şarj makinesi için tepmiştik ama daha fazla acı çekmenin de anlamı yoktu. Zira randevu kuyruğu her dakika artmaya başlamış ve gelen herkesin de randevusu bulunmaktaydı. 5 dakika da biten bir randevu sistemine nasıl bu kadar insanın girdiğini inanın hala anlamış değilim.

Neyse işte sonra tekrar evim yolunu şarj cihazını değiştiremeden tuttuk.

Kısaca izlenimlerimi paylaşacak olursam Mağaza olarak kesinlikle sade ve şık bir tasarımı var, özellikle ilk resimde paylaştığım cam teras ve içerideki kocaman ahşap masalar ayrı bir hava katmış durumda. Ayrıca Mağaza girişinde bulunan Kocaman Apple Logosu da firmanın karizmasını belli eder durumda. Tamam aslına bakıldığında bunlar sadece gösterişten ibaret sonuca gelelim, ben şarj cihazını değiştirebildim mi değiştiremedim mi  ? Benim için sonuç önemli sonuç. Değiştiremedim işte o an Apple benim için bitti. Yaklaşık 6 yıldır Apple kullanan ben de firmanın ismi çizildi. Bence büyük olabilmek müşteri memnuniyeti ile doğrudan alakalı bir durum.

Bana sorsanız nasıl olabilirdi diye şahsi görüşüm madem bu A1300 şarj cihazları bozuk firma olarak internet sitesinde  adaptörleri kargo ile falanca adrese göndermelerini, kendilerine A1400 model şarj cihazlarını ücretsiz olarak gönderileceğini ilan ederdim. Büyük Firma bence böyle olmalı.

Umarım bir gün Apple’dan herhangi bir yetkili bu yazıma ulaşır